Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zachęca wszystkich do wspólnej modlitwy w parafiach, we wspólnotach, w rodzinach w intencji życia.

Od 19 do 25 marca będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Kulminacyjnym momentem tego czasu będzie msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji.

– Jest to inicjatywa modlitewna, mająca na celu uratowanie życia dzieci nienarodzonych, ich rodziców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji lub otrzymali trudną diagnozę prenatalną – powiedział ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin. Dodał, że w tym czasie będzie również modlitwa w intencji pielęgniarek, położnych i lekarzy, polityków, dziennikarzy oraz wszystkich osób domagających się zabijania dzieci nienarodzonych. Codziennie będzie też odmawiana litania do świętego Józefa i modlitwa świętego Jana Pawła II o poszanowanie życia.

Kulminacyjnym momentem tego czasu będzie msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji. 25 marca o godzinie 18.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele ojców bernardynów, o 18.30 msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji a o 19.30 nastąpi zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Przypomnijmy, że 25 marca każdego roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej przypomina, że z racji trwającego w diecezji Roku Rodziny, po świętach Wielkanocnych rozpocznie się Jerycho Rodzin. Będzie ono okazją do modlitwy za małżeństwa i rodziny w parafiach.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Przygody Alicji teraz w jednym pudełku! Jak działa mózg, czy można zaprzyjaźnić się z robotem, jak nauczyć dziecko rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie i otaczający świat? Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą...

Skomentuj artykuł

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.