Już w najbliższy piątek zapraszamy na misterium muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II

Już w najbliższy piątek zapraszamy na misterium muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II
(fot. materiały prasowe)
materiały prasowe / jb

"Totus Tuus - misterium muzyczne" to autorski spektakl poświęcony postaci Jana Pawła II w wykonaniu Teatru A z Gliwic został "przetłumaczony" na język filmowy.

Premiera, pełnometrażowej filmowej rejestracji spektaklu „Totus Tuus - misterium muzyczne” odbędzie się już w PIĄTEK 16 Października o 18:00 na stronie internetowej teatru.

"Totus tuus… – misterium muzyczne" nazwany w podtytule “muzycznym misterium” odwołuje się do wielowiekowej chrześcijańskiej tradycji hymnografii, poświęconej Maryi. W spektaklu zaakcentowane zostały tragiczne, przełomowe wydarzenia z życia narodu, w których przyszło uczestniczyć Karolowi Wojtyle.

W spektaklu pojawią się fragmenty Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, śpiewanie „rdzennie” przez kilku starszych artystów z uznanego na Podhalu Zespołu “Regle” z Poronina. Jednocześnie w spektaklu pojawiają się fragmenty starogreckiego hymnu maryjnego Akatyst ku czci Bogurodzicy, w wykonaniu Chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, przygotowanego przez muzykologa ks. dr Piotra Towarka.

W warstwie tematycznej artyści gliwickiego Teatru “A” oraz zaproszeni do współpracy wyjątkowi twórcy postanowili sięgnąć do zapisków, dokumentów dotyczących przede wszystkim wcześniejszego okresu w biografii Karola Wojtyły, w przeświadczeniu, że wczesna śmierć ziemskiej Matki w duchowym wymiarze zbliża Karola do Matki Boga. Z „sepii fotografii i dokumentów” wyłania się obraz zwykłego człowieka, uwikłanego w dzieje swojego narodu, niezłomnego o tyle, o ile niezłomność definiujemy jako dorastanie do “zadań z człowieczeństwa”. W tym znaczeniu mamy do czynienia z teatralnym “esejem o zwykłym człowieku”.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa
18,83 zł
26,90 zł

Nasz ukochany Papież wciąż o nas pamięta

Wielu z nas znało go osobiście, wielu pamięta jego pielgrzymki do Polski i słowa, które wypowiedział. Jest nam bliski. W sytuacjach trudnych i kryzysowych często zwracamy się do...

Skomentuj artykuł

Już w najbliższy piątek zapraszamy na misterium muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.