Kalwaria Pacławska: ponad tysiąc osób na Franciszkańskim Spotkaniu Młodzieży

Kalwaria Pacławska: ponad tysiąc osób na Franciszkańskim Spotkaniu Młodzieży
(fot. flickr.com / Archidiecezja Krakowska)
KAI / sz

Ponad tysiąc osób bierze udział w 31. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM), które odbywa się w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. - Szukaliśmy takiego Bożego miejsca - mówią.

 

Z województwa śląskiego przyjechała grupa Crucis Splendor (Blask Krzyża). Są w różnym wieku. Najdłużej przyjeżdża Katarzyna Grzywacz. - Mam trzech synów i szukałam dla nich takiego Bożego miejsca. Od 10 lat jesteśmy we wspólnocie i jak my zaczęliśmy jeździć na swoje rekolekcje, to pomyślałam, że nasze dzieci też powinny gdzieś jeździć i znaleźć takie miejsce. Wtedy odkryłam FSM - opowiada.

Pierwszy raz przyjechała z dziećmi 7 lat temu. Od tej pory biorą udział w FSM-ie co roku, za każdym razem w coraz większej grupie przyjaciół.

17-letnia Aleksandra z Rychwałdu przyjechała na FSM po raz trzeci. - Przyciąga mnie atmosfera, która tutaj panuje. Jest mnóstwo osób w moim wieku, które nie przyjechały na imprezę, ale aby Pan Bóg był w centrum tego wszystkiego. Podoba mi się to, że jest tu taki niesamowity spokój, którego mi brakuje na co dzień, bo chodzę do szkoły w dużym mieście - mówi w rozmowie z KAI.

DEON.PL POLECA

Dziewczyna cieszy się z tego, że tegoroczne spotkanie będzie poświęcone Duchowi Świętemu, który jest tą najmniej znaną Osobą Boską.

Kuba z Krakowa przyjeżdża na FSM od 6 lat. Wspomina, że za pierwszym razem doznał wyjątkowego zdarzenia - został uzdrowiony z zapalenia krtani. - Gdy wchodziłem do kościoła, nie byłem w stanie się odezwać, a gdy wychodziłem, mogłem jeść lody. Dla mnie to było pierwsze tak bardzo osobiste doświadczenie, pokazało mi, że Bogu zależy na mnie nawet w tak małych sprawach - mówi.

Młody mężczyzna po raz drugi posługuje na spotkaniu jako animator. - Chciałem coś dać od siebie. Przez cztery lata ciągle coś przyjmowałem, a teraz chcę się dzielić tym, jak Bóg - między innymi na FSM-ie - działał w moim życiu - opowiada.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych organizowane jest nieprzerwanie od 1988 r. W programie są Msze św., nabożeństwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncerty i inne atrakcje. Tegoroczne FSM zakończy się w sobotę 28 lipca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kalwaria Pacławska: ponad tysiąc osób na Franciszkańskim Spotkaniu Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.