Kanada: wizyta papieża Franciszka pod koniec 2022?

Kanada: wizyta papieża Franciszka pod koniec 2022?
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI / ml

Na możliwość wizyty Ojca Świętego w Kanadzie „pod koniec 2022 roku” wskazał w poniedziałkowym wywiadzie dla Les Coops de l'information przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Kanady (CCCB), bp Raymond Poisson.

Hierarcha nie potwierdził konkretnej daty, ale otwarcie mówił o wizycie papieskiej "pod koniec 2022 roku" i o konieczności uwzględnienia wielu szczegółów związanych z tą podróżą, „w tym pogody". Zdaniem dziennikarzy, mogła by mieć ona miejsce 30 września, który ma być Narodowym Dniem Prawdy i Pojednania.

Zdaniem biskupa Poissona, papieska podróż do Kanady będzie krótka, dwu- lub trzydniowa, w przeciwieństwie do dłuższych wyjazdów św. Jana Pawła II. Franciszek miałby odwiedzić znaczące miejsca związane z dążeniem do pojednania. Być może także teren byłej szkoły z internatem w Kamloops, gdzie w maju odkryto 215 nieoznaczonych grobów dziecięcych, co dało początek innym poszukiwaniom, które doprowadziły do podobnych odkryć w innych częściach Kanady.

W dniach 17-20 grudnia Ojciec Święty przyjmie w Watykanie delegację pierwotnych mieszkańców Kanady wraz z towarzyszącymi im biskupami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kanada: wizyta papieża Franciszka pod koniec 2022?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.