Kapucyni rozkręcają kolejną edycję Spotkania Młodych. "Można tam doświadczyć obecności Boga"

Kapucyni rozkręcają kolejną edycję Spotkania Młodych. "Można tam doświadczyć obecności Boga"
Fot. Spotkanie Młodych w Wołczynie / YouTube.com
KAI / tk

W poniedziałek 18 lipca rozpoczęło się 29. Spotkanie Młodych w Wołczynie w diecezji kaliskiej. Organizatorem wydarzenia są Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: "Czas Prawdy". Spotkanie potrwa do piątku 21 lipca.

Spotkanie rozpoczęło się popołudniu. Wieczorem młodzież uczestniczyła w "Nieszporach" i nabożeństwie rozpoczęcia "Spotkanie", które poprowadził br. Paweł Frąckowiak. Odbył się także koncert zespołu "KapELa".

DEON.PL POLECA

W środę (19 lipca) podczas Mszy św. biskup kaliski Damian Bryl dokona zawierzenia św. Józefowi młodych we wspólnotach i wyjeżdżających na ŚDM do Lizbony.

Co będzie się działo na Spotkaniu Młodych?

W spotkaniu każdego roku uczestniczy kilkuset młodych ludzi z całego kraju. W programie są Msze św., konferencje, świadectwa, spotkania w grupach. Konferencje wygłoszą: ks. Sebastian Kosecki, Barbara Turek, br. Piotr Szaro OFMCap, br. Grzegorz Dziedzic OFMCap.

W tym roku wśród zaproszonych gości będą m.in. artyści hip hopowi grupy "Wyrwani z niewoli", którzy podzielą się swoim doświadczeniem wiary. Zagrają zespoły "Sezon na czereśnie" oraz "Anna Madej + młodzież Wołczyna".

Dla młodzieży przygotowano także warsztaty: wokalne, taneczne, stylizacji i modlitwy Słowem Bożym.

- Jest wiele alternatyw, aby spędzić wakacje. Jednym z takich wydarzeń jest Spotkanie Młodych w Wołczynie. To niesamowite spotkanie, podczas którego można doświadczyć obecności Boga. Jest to miejsce, w którym Jezus przyjmuje nas takimi jakimi jesteśmy i czeka na nas z otwartymi ramionami. On nas nie osądza, nie patrzy na nas z pogardą. To miejsce, w którym możemy powrócić do źródła Jego miłości – mówi br. Bartosz Ekert, organizator wydarzenia.

Każdy dzień kończy się nabożeństwem i podsumowaniem dnia.

Spotkanie Młodych zakończy się w piątek, 21 lipca, Eucharystią i rozesłaniem.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Kapucyni rozkręcają kolejną edycję Spotkania Młodych. "Można tam doświadczyć obecności Boga"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.