Kapucyńskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio świętuje 15. urodziny

Kapucyńskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio świętuje 15. urodziny
Fot. Depositphotos
2 lata temu
KAI / pk

Kapucyńskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie obchodzi 15. rocznicę powstania. Będzie tort, prezenty i wspólne świętowanie.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio rozpoczynało działalność jako niewielka inicjatywa zakonników z ul. Loretańskiej, którzy w dwóch barakach zlokalizowanych w zakonnym ogrodzie prowadzili prowizoryczną kuchnię i łaźnię. Po 15 latach działalności Dzieło Pomocy urosło w siłę. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, może pochwalić się dwoma prężnie działającymi Centrami Pomocy, 8 mieszkaniami treningowymi i gospodarstwem rolnym. Dzieło oferuje osobom bezdomnym różne formy pomocy specjalistycznej i doraźnej.

"Naszą siłą jest wspólnota, wspólna praca i zaangażowanie braci kapucynów, pracowników, wolontariuszy, darczyńców i osób bez domu. Wszystko po to, by świat uczynić lepszym, zmieniać życie ludzi, dawać nadzieję" - mówi br. Grzegorz Marszałkowski, dyrektor Dzieła Pomocy. "Jubileusz 15-lecia to ważna rocznica dla całego Dzieła. Ale przede wszystkim to święto wszystkich osób z doświadczeniem kryzysu bezdomności. To dla nich Dzieło jest drugim domem, w którym niejednokrotnie mieli okazje narodzić się na nowo" - dodaje.

Wspólne świętowanie z okazji 15. urodzin Dzieła Pomocy odbędzie się 19 września. O 14.30 rozpocznie je Msza św. Potem – obiad i urodzinowy tort. 200 osób bez domu zasiądzie do wspólnego stołu i razem spędzą całe popołudnie. Czas umilą im rozmowy i koncert Góralskiej Orkiestry Dętej. Ze spotkania nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo dla każdego bezdomnego gościa przygotowany będzie drobny upominek.

Świętowanie będzie kontynuowane w niedzielę. Bracia kapucyni zapraszają na drzwi otwarte Dzieła. Obydwa budynki organizacji będzie można odwiedzić o 10.50 i 12.15.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kapucyńskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio świętuje 15. urodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.