Kard. Arborelius: Niemiecki głos nie jest najważniejszy w Kościele powszechnym

Kard. Arborelius: Niemiecki głos nie jest najważniejszy w Kościele powszechnym
Fot. Tv2000it / YouTube.com
KAI / tk

- Prowadzony w Kościele powszechnym proces synodalny może stać się "bardzo kłopotliwy" dla niemieckich wiernych, jeśli okaże się, że kwestie podnoszone przez niemiecką drogą synodalną nie odgrywają tak wielkiej roli w całym Kościele – stwierdził arcybiskup Sztokholmu, kardynał Anders Arborelius.

W wywiadzie dla würzburskiego "Tagespost" stanowczo odrzucił pogląd, że decyzje większości są tożsame z głosem Ducha Świętego - jest to pogląd niebiblijny – zaznaczył szwedzki purpurat.

Kard. Arborelius wyjaśnił, że choć decyzje niemieckiej drogi synodalnej są ważne dla tamtejszych katolików, to Niemcy są "tylko małą częścią Kościoła powszechnego". - Oczywiście będziemy jakoś dotykać tych kwestii, ale niemiecki pogląd nie będzie tak ważny, jak mogłoby się wydawać w Niemczech. Niemiecki głos nie jest najważniejszy w Kościele powszechnym – stwierdził arcybiskup Sztokholmu.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henryk Pietras SJ

Starożytne herezje nigdy nie umarły

W oczach ludzi współczesnych herezje uchodzą za relikt czasów dawno minionych – za coś, czym Kościół nie musi się już zajmować. Henryk Pietras SJ, ceniony patrolog i autor wielu książek ...

Skomentuj artykuł

Kard. Arborelius: Niemiecki głos nie jest najważniejszy w Kościele powszechnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.