Kard. Cupich krytykuje oświadczenie przewodniczącego episkopatu USA

Kard. Cupich krytykuje oświadczenie przewodniczącego episkopatu USA
(fot. Goat_Girl, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons)
7 miesięcy temu
KAI / kk

Kard. Blase Cupich wszedł w polemikę z oświadczeniem, które opublikowano w dzień zaprzysiężenia Joe Bidena. Skrytykował je na komunikatorze Twitter.

W swoim czteroczęściowym wpisie na Twitterze, kardynał Cupich zarzucił stanowisku episkopatu, że było ono nieprzemyślane i było zaskoczeniem dla wielu biskupów, którzy otrzymali je zaledwie kilka godzin przed opublikowaniem. Ponadto stwierdził, że zostało ono wydane bez udziału Rady Stałej.

Trzech różnych biskupów wypowiadając się dla agencji CNA zaznaczyło, że są świadomi, iż kardynał Cupich pragnie oświadczenia bardziej wspierającego prezydenta Bidena, i że większość środy spędził na próbach uzyskania poparcia innych biskupów, aby przedstawić alternatywne oświadczenie.

Oświadczenie episkopatu, na które zareagował kard. Cupich, miało pierwotnie ukazać się o godz. 9 rano czasu wschodniego (15 czasu polskiego). Zostało ono jednak opóźnione i opublikowane dopiero po zaprzysiężeniu Bidena na urząd i mniej więcej w tym samym czasie, kiedy papież Franciszek opublikował życzenia do nowego prezydenta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Kard. Cupich krytykuje oświadczenie przewodniczącego episkopatu USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.