Kard. Dziwisz apeluje o pomoc dla ofiar nawałnic

Kard. Dziwisz apeluje o pomoc dla ofiar nawałnic
(fot. Piotr Drabik / (CC BY 2.0) / flickr.com)
7 lat temu
KAI / pk

Występujące w ostatnich dniach w Małopolsce nawałnice i burze spowodowały poważne zniszczenia w miejscowościach Kasina Wielka, Kasinka Mała, Mszana Dolna, a także innych miejscowościach należących do dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice. Metropolita krakowski zwrócił się z prośbą do każdej wspólnoty parafialnej archidiecezji krakowskiej o wsparcie materialne dla poszkodowanych.

W apelu adresowanym do proboszczów wspólnot parafialnych archidiecezji krakowskiej wskazano na liczne zniszczenia, które w dotkniętych kataklizmem miejscowościach obejmują m.in. uszkodzenia infrastruktury komunalnej, dróg, mostów, sklepów, szkół czy posesji prywatnych. Podkreślono, że "wielu mieszkańców straciło w jedną noc cały dorobek swojego życia".

"W duchu chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanym Braćmi, Metropolita Krakowski zwraca się z prośbą do każdej wspólnoty parafialnej w Archidiecezji Krakowskiej, aby w najbliższą niedzielę 10 sierpnia, lub w kolejną niedzielę, przeprowadzić w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie" - czytamy w dalszej części apelu.

Wszystkim wiernym Kościoła Krakowskiego, którzy podejmą dzieła miłosierdzia wobec cierpiących i poszkodowanych kardynał udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Apel jest konkretną odpowiedzią na potrzeby poszkodowanych, których kardynał Dziwisz nawiedził 6 sierpnia, zapewniając o swoim wsparciu duchowym, jak i materialnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz apeluje o pomoc dla ofiar nawałnic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.