Kard. Dziwisz: bp Szkodoń cierpi i ofiarowuje cierpienie za Kościół

Kard. Dziwisz: bp Szkodoń cierpi i ofiarowuje cierpienie za Kościół
(fot. Adam Walanus [CC BY-SA 4.0])
1 miesiąc temu
KAI / kk

Kościół w Polsce, również Kościół krakowski, przeżywa niełatwy czas. Doświadczamy różnych trudności i słabości, jesteśmy pod pręgierzem krytyki, sprawiedliwej i niesprawiedliwej – mówił kard. Dziwisz w katedrze na Wawelu. Krakowski metropolita senior przewodniczył Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

W homilii kard. Dziwisz podkreślał, że trudny czas w Kościele powoduje, że u niektórych może słabnąć wiara, zaufanie do Kościoła i poczucie przynależności do niego. - Kościół nie jest dziełem ludzkim. Kościół jest darem Chrystusa – naszego ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana – jest darem dla wszystkich. Łączy się z tym nasza odpowiedzialność za Kościół- mówił hierarcha.

Zaapelował, by w Wielkim Poście wspierać Kościół „szczególną modlitwą i naszą osobistą postawą, by jawił się jako wiarygodna wspólnota uczennic i uczniów Chrystusa, Zbawiciela świata”. - W modlitwie tej uczestniczy także ks. bp Jan Szkodoń, ofiarując swoje cierpienie i odosobnienie za Kościół nasz krakowski- zaznaczył kaznodzieja.

Kardynał mówił także o polskiej młodzieży, która „może najbardziej jest bezbronna, narażona na oddalenie się od Kościoła, a więc i od Chrystusa”. - Wiemy, że część naszej młodzieży rezygnuje z katechezy i dyspensuje się od niedzielnej Eucharystii. A przecież to właśnie pomaga człowiekowi poznawać lepiej Chrystusa, pogłębiać wiarę, porządkować życie i żyć według Ewangelii. Niech również ta sprawa będzie przedmiotem naszej wielkopostnej, solidarnej modlitwy – prosił.

Dawny sekretarz św. Jana Pawła II przypomniał o zbliżającej się 100. rocznicy jego urodzin i podkreślał, że nie omijały go trudne doświadczenia, „zarówno w Krakowie, jak i od dnia, w którym Chrystus obarczył go pasterską odpowiedzialnością za cały Kościół”. - Święty papież stawiał czoło problemom Kościoła, a trudne sprawy Kościoła, których nigdy nie brakowało, jeszcze bardziej budziły w nim miłość do Kościoła takiego, jakim jest. Nie Kościoła idealnego, bo takiego nie ma – stwierdził.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz: bp Szkodoń cierpi i ofiarowuje cierpienie za Kościół
Komentarze (2)
WG
W Gedymin
27 lutego 2020, 09:54
Też się spotkałem z taką sytuacją gdzie pobożna osoba zamiast zrobić rachunek sumienia, nawrócić się, ofiarowuje Panu Bogu cierpienia, które są owocem czynionego zła. Coś jak alkoholik, który nie chce przyznać się do alkoholizmu, nie czyni nic aby go pokonać, ale Panu Bogu ofiarowuje cierpienia związane z kacem.
JW
~Jan Wroncki
26 lutego 2020, 20:46
Jasne, ewentualne ofiary księdza biskupa Szkodonia to ani nie cierpią ani nie cierpiały. Psiakość. I tyle, bo portal katolicki.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz: bp Szkodoń cierpi i ofiarowuje cierpienie za Kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.