Kard. Dziwisz: jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie mojej sprawy

Kard. Dziwisz: jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie mojej sprawy
Fot. Archidiecezja Krakowska / YouTube.com
KAI / tk

- Jestem wdzięczny Ojcu Świętemu Franciszkowi, Stolicy Apostolskiej oraz Nuncjaturze Apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy – napisał kard. Stanisław Dziwisz w wydanym dziś oświadczeniu.

- Wybaczam wyrządzoną mi krzywdę i zapewniam wszystkich o pamięci w modlitwie – dodał metropolita krakowski senior.

Treść oświadczenia kard. Dziwisza:

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by w odpowiedzialny sposób odnieść się do wysuwanych pod moim adresem zarzutów o zaniedbania w okresie pełnienia przeze mnie urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego w latach 2005-2016.

Podczas swojej wizyty w Polsce w czerwcu 2021 roku, Ks. Kardynał Angelo Bagnasco, jako przedstawiciel Stolicy Apostolskiej dołożył wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane zarzuty, dla mnie niezasłużone i bolesne.

Mam nadzieję, że dzisiejszy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce przyczyni się nie tylko do wyjaśnienia sprawy, ale także do przywrócenia pokoju ducha wszystkich osobom, które czuły się dotknięte posądzeniami, z jakimi się spotkałem.

Jestem wdzięczny Ojcu Świętemu Franciszkowi, Stolicy Apostolskiej oraz Nuncjaturze Apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy.

Wybaczam wyrządzoną mi krzywdę i zapewniam wszystkich o pamięci w modlitwie.

Stanisław kard. Dziwisz

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz: jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie mojej sprawy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.