Kard. Dziwisz: powinniśmy zespolić siły

Kard. Dziwisz: powinniśmy zespolić siły
Relikwie bł. Jana Pawła II niesione w procesji. Tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława przeszła z Wawelu na Skałkę w Krakowie, 13 bm. W procesji, której tradycja sięga XIII w., niesione są relikwie najważniejszych polskich świętych, m.in. św. Stanisława i św. Wojciecha, oraz świętych związanych z Archidiecezją Krakowską. (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
9 lat temu
PAP / ad

W wolnej Polsce powinniśmy zespolić siły a nie dzielić - podkreślał kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości ku czci św. Stanisława na krakowskiej Skałce. Podkreślał, że z tego miejsca dziś "wznosi się wołanie o pojednanie i przebaczenie, o życzliwość, kulturę języka, o solidarność".

"To nie jest utopia, to jest Ewangelia wprowadzana w życie społecznej - mówił metropolita krakowski. - Nie ma innej rozsądnej drogi".

Kardynał zaznaczył, że "święty patron wzywa nas w miejscu swojego męczeństwa do podporządkowania spraw w naszej ojczyźnie Ewangelii i uporządkowania ich". - "Ponieważ niepokoją nas głębokie podziały w polskim społeczeństwie - mówił kard. Dziwisz. - Niepokoją wzajemne uprzedzenia, niechęci, jałowe spoty w przestrzeni politycznej. Nie są one wyrazem troski o dobro wspólne".

W dniu 31. rocznicy zamachu na życie Jana Pawła II, kard. Dziwisz przypomniał, że błogosławiony papież stał się obrońcą godności i praw człowieka - prawa do życia, wolności i prawdy oraz sprawiedliwości społecznej. - "Pamięć o wielkich świadkach wiary zobowiązuje do wierności Ewangelii w życiu osobistym i społecznym" - mówił metropolita krakowski.

Mszy św. na Skałce, przy ołtarzu Trzech Tysiącleci, przewodniczy kard. Dominik Duka, prymas Czech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz: powinniśmy zespolić siły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.