Kard. Koch: Kościół gromadzi ludzi o różnych poglądach

Kard. Koch: Kościół gromadzi ludzi o różnych poglądach
(fot. +ecumenix / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0 Generic / CC BY-NC 2.0)
KAI / sz

Kościół zawsze starał się gromadzić ludzi o różnych poglądach pod jednym dachem - powiedział kard. Kurt Koch.

 
W wywiadzie dla ukazującego się w Würzburgu dziennika "Die Tagespost" przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan odniósł się do faktu ścierania się różnych opinii w Kościele za pontyfikatu Franciszka. Przypomniał, że zjawisko to nie jest nowe, gdyż podobne napięcia istniały także za jego poprzedników: Benedykta XVI i Jana Pawła II.
 

Szwajcarski kardynał zauważył przy tym, że ci, którzy dziś wspierają Franciszka i domagają się posłuszeństwa wobec papieża, wcześniej ostro krytykowali Benedykta XVI i stawiali mu opór. I odwrotnie - ci, którzy deklarują wierność i lojalność wobec Jana Pawła II i Benedykta XVI są pierwszymi, którzy stawiają Franciszka pod znakiem zapytania.

Kardynał podkreślił, że w ciągu swych dziejów Kościół katolicki był świadom, iż wśród wiernych mogą pojawić się napięcia i starał się nie dopuścić, aby przerodziły się one w podziały. Kościół zawsze próbował zachować wszystkie trendy i wszystkie prądy pod jednym dachem tak długo, jak to możliwe. Obecnie, tak jak w przeszłości, idzie tą prawdziwie katolicką drogą ku przyszłości, stwierdził były ordynariusz Bazylei.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Koch: Kościół gromadzi ludzi o różnych poglądach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.