Kard. Krajewski: kiedy będzie wam trudno w chwilach wojny, bądźcie jak kwiaty

Kard. Krajewski: kiedy będzie wam trudno w chwilach wojny, bądźcie jak kwiaty
Fot. KSM Polska / YouTube.com
KAI / tk

Pomimo nasilających się działań wojennych kard. Konrad Krajewski odwiedza kolejne ukraińskie miasta. Zmierzając w stronę Kijowa spotyka się ze wspólnotami katolików i uchodźcami.

Jego obecność jest znakiem, że Ojcu Świętemu bardzo zależy na pokoju i na Ukraińcach - zaznacza Radio Watykańskie. Dziś papieski jałmużnik uczestniczył we Mszy w Żółkwi w obwodzie lwowskim, gdzie rozmawiał też z uciekinierami ze wschodu, z miejsc objętych najcięższymi walkami.

Wysłannik Ojca Świętego wygłosił homilię, w której podkreślił, że wojna bierze się z odrzucenia Boga. Zaznaczył, że zło można zwyciężyć tylko dobrem i nie warto poddawać się logice świata, nawet w tak trudnych czasach jak obecne.

- Kiedy będzie wam trudno w chwilach wojny, która oby nie dosięgła waszych terenów, ale kiedy też uchodźcy przychodzą do waszych domów i będzie ciężko, wtedy bądźcie jak kwiaty – beztroscy w obdarzaniu pięknem, bądźcie piękni dla każdego - zachęcał kard. Krajewski.

- Bo jak mówi dzisiejsza Ewangelia: słońce wschodzi nad dobrymi i nad złymi. To jest logika Ewangelii. Jeśli zejdziecie z jej dróg, to będziecie próbowali zło złem zwyciężać, a z punktu widzenia Ewangelii można je zwyciężać tylko dobrem – przypomniał duchowny.

DEON.PL POLECA

Msza z udziałem papieskiego jałmużnika transmitowana była na Facebooku przez archidiecezję lwowską. Pod transmisją pojawiły się liczne komentarze z podziękowaniami dla kard. Krajewskiego i Papieża Franciszka za ich wrażliwość i pomoc dla Ukraińców, a także prośby o modlitwę oraz zaproszenia do innych ukraińskich miast.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski: kiedy będzie wam trudno w chwilach wojny, bądźcie jak kwiaty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.