Kard. Krajewski: Ukraina potrzebuje naszej solidarności

Kard. Krajewski: Ukraina potrzebuje naszej solidarności
KAI / pk

- Na Ukrainie niosłem słowa pocieszenia i pokoju papieża Franciszka i byłem jego wyciągniętą ręką miłosierdzia - mówi kard. Konrad Krajewski w rozmowie z włoskim dziennikiem "Il Mattino".

Jałmużnik papieski wyraża wdzięczność Franciszkowi, że wysłał go do tego kraju ogarniętego wojną właśnie w czasie Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Papieski wysłannik wyznaje, że dotknął ogromu tragedii wyrządzonej przez bezmiar toczącego się zła. Widział wielu bezimiennych zabitych i modlił się w miejscach cierpienia i zniszczeń. - Zmartwychwstanie nie jest jednak jedynie obietnicą, ale absolutną pewnością - mówi kard. Krajewski podkreślając, że krzyż Jezusa jest w stanie zwyciężyć to, co papież Franciszek nazywa "schematem Kaina". Hierarcha wyznaje, że Ukraina potrzebuje dziś bardzo naszej solidarności i świat nie może odwrócić się od tego dramatu.

Kard. Krajewski o wizycie papieża na Ukrainie

Pytany czy jego wizyta w Kijowie może oznaczać preludium przed papieską podróżą na Ukrainę, kard. Krajewski stwierdził, że nie ma żadnego związku między tymi wydarzeniami. Przypomniał słowa Franciszka, że studiowane są wszelkie możliwości zorganizowania takiej podróży, którą, jak dodał kard. Krajewski, papież z pewnością odbył już wielokrotnie w swoim sercu.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski: Ukraina potrzebuje naszej solidarności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.