"Kard. Martini wielkodusznie służył Kościołowi"

"Kard. Martini wielkodusznie służył  Kościołowi"
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / pz

Na wielkie zasługi dla biblistyki i Kościoła zmarłego wczoraj po południu kard. Carlo Marii Martiniego wskazał papież w telegramie kondolencyjnym przekazanym na ręce obecnego arcybiskupa Mediolanu, kard. Angelo Scoli.

Ojciec Święty podkreślił, że emerytowany biskup Mediolanu przeżywał swoją długą chorobę pogodnie, z ufnym powierzeniem się woli Bożej. Zapewnił, że uczestniczy w bólu wszystkich zasmuconych śmiercią kard. Carlo Marii Martiniego.

Benedykt XVI z wdzięcznością przypomniał zasługi zmarłego purpurata dla biblistyki i Kościoła oraz jego gorliwą posługę apostolską, jako syna duchowego św. Ignacego, wybitnego naukowca-biblisty oraz cenionego rektora Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Instytutu Biblijnego, a wreszcie niestrudzonego i mądrego arcybiskupa Mediolanu.

Podkreślił jego posługę Słowu Bożemu i "otwieranie coraz bardziej wspólnocie Kościelnej skarbów Pisma Świętego, zwłaszcza przez promocję Lectio Divina". Papież zapewnił o swej żarliwej modlitwie w intencji kard. Carlo Marii Martiniego i udzielił apostolskiego błogosławieństwa wszystkim opłakującym jego śmierć.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kard. Martini wielkodusznie służył Kościołowi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.