Kard. Marx: nie lękajcie się o przyszłość Kościoła

Kard. Marx: nie lękajcie się o przyszłość Kościoła
(fot. flickr.com/ by Squirmelia)
8 lat temu
KAI/ ad

Niemiecki kardynał Reinhard Marx ostrzegł przed lękami o przyszłość Kościoła i zaapelował o ufność w wierze. "Kościół, który się boi, chrześcijanie, którzy się boją, nie są napełnieni Duchem Świętym" - stwierdził arcybiskup Monachium i Fryzyngi podczas "rozmów o wierze" z ponad 400-osobową grupą młodzieży na jednym z jezior w Bawarii.

- Nie powinniśmy się ciągle zastanawiać nad tym, że co się nie udaje, lecz nad tym, jakich sił potrzeba, aby wszystko postępowało naprzód - powiedział kard. Marx i wyjaśnił, że dotyczy to także aktualnych przemian w kierowanej przez niego archidiecezji oraz w parafiach.

Metropolita Monachium zachęcił młodych ludzi, by czerpali inspirację z Ducha Świętego i przekonywał, że ta stwórcza siła jest potrzebna, "abym odnalazł to, czego pragnę w życiu". Zdaniem kard. Marxa "najpiękniejszym tłumaczeniem tego, czym jest Duch Święty, jest miłość Boża". - Bóg pragnie, abyśmy znaleźli pełnię życia, a pełnia życia zawiera się w miłości - powiedział niemiecki purpurat.

Zwrócił uwagę, że to, co jest ważne w życiu, ukazuje nam osoba Jezusa Chrystusa. - Wzywa on nas, abyśmy powiedzieli: "jestem chrześcijaninem. Jestem przekonany, że z Chrystusem dobrze przejdę przez życie" - przekonywał młodych ludzi kard. Marx.

Była to trzecia "rozmowa o wierze", jakie z młodymi Niemcami prowadzi kard. Marx. Cykl sześciu spotkań odbywa się w ramach Roku Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Marx: nie lękajcie się o przyszłość Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.