Kard. Müller w Zakopanem: otwarte ramiona Maryi stały się bramą do chwały nieba

Kard. Müller w Zakopanem: otwarte ramiona Maryi stały się bramą do chwały nieba
(fot. youtube.com/BP KEP)
3 lata temu
KAI /kk

Wniebowzięcie Maryi jest odpowiedzią Syna na otwarte matczyne ramiona, które przyjęły Go po raz pierwszy w betlejemską noc - mówił kard. Gerhard L. Müller 15 sierpnia w Zakopanem. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył głównym uroczystościom fatimskim w sanktuarium na Krzeptówkach.

Kard. Gerhard L. Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, przewodniczył głównym uroczystościom fatimskim w sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach.
Nawiązując do historii powstania świątyni wybudowanej jako wotum za ocalenie polskiego papieża z zamachu 13 maja 1981 roku, kard. Müller przypomniał przesłanie fatimskie. - To wezwanie do odkrycia miłości Boga, do przylgnięcia sercem do Niego, do nawrócenia i pokuty, do modlitwy i ofiary - jako wyrazów miłości, do odkrywania Boga poprzez tajemnicę Niepokalanego Serca Maryi - powiedział. Przytoczył też słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który po zamachu na swoje życie powiedział, że we wszystkim co się wydarzyło, zobaczył "szczególną matczyną opiekę Maryi".
W dalszej części homilii kard. Gerhard Müller podkreślił, że Wniebowzięcie Maryi jest odpowiedzią Syna na otwarte matczyne ramiona, które przyjęły Go po raz pierwszy w betlejemską noc. - Chwała Maryi jest odtąd zapowiedzią i obrazem szczęścia każdej kobiety, która otwierając się na nowe, rodzące się życie, przyjmuje w swoje ramiona nie tylko własne dziecko, ale i Tego, który utożsamia się z każdym przychodzącym na świat człowiekiem - dodał.
- Jak wiosenne przebudzenie ziemi znaczy radość Zmartwychwstania Pana, tak pełnia lata, kiedy wszystko dojrzewa i wydaje owoce, łączy się z tajemnicą Wniebowzięcia Maryi - mówił kardynał, nazywając Matkę Bożą "najdoskonalszym Owocem Odkupienia". Jak wskazał, "Jej niepokalana dusza i dziewicze ciało zostają upodobnione do Jezusa Chrystusa, Jej Zmartwychwstałego Syna".
Mówiąc o uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jako uwieńczeniu wszystkich uroczystości maryjnych roku kościelnego, podkreślił, że przypomina ona prawdę o zwycięstwie nad śmiercią, o darze nieśmiertelności i pełni życia w Bogu. "Matka Boża dzieląca losy Syna i z Nim zjednoczona przez całe Swoje życie, ma udział w Jego chwale. Niebo jest dla Maryi Dziewicy darem i nagrodą" - powiedział.
Dodał też, że życia Matki Bożej i Jej chwały nie można rozważać w oderwaniu od życia Kościoła, który jest Mistycznym Ciałem Jej Boskiego Syna. "Wniebowzięcie Maryi jest więc również ukazaniem chwały całego Kościoła, który na ziemi oddany jest opiekuńczym ramionom Matki Bożej i który przeżywa wszystkie etapy życia swojego Boskiego Założyciela w ciągu roku liturgicznego" - zaznaczył. Na zakończenie podkreślił, że Maryja, podobnie jak kiedyś swojego Syna, tak dzisiaj stale otacza opieką Jego Kościół.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Müller w Zakopanem: otwarte ramiona Maryi stały się bramą do chwały nieba
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.