Kard. Nichols: Synod nie zmieni nauczania Kościoła

Kard. Nichols: Synod nie zmieni nauczania Kościoła
(fot. youtube.com)
KAI / slo

Zgromadzenie Synodu Biskupów nt. rodziny nie zmieni nauczania Kościoła ani nie da ostatecznej odpowiedzi w kwestii udzielania Komunii św. dla osób rozwiedzionych, które zawarły nowe związki małżeńskie - uważa kard. Vincent Nichols.

Przewodniczący konferencji episkopatu Anglii i Walii jest przekonany, że uczestnicy Synodu spróbują natomiast znaleźć nowe podejście duszpasterskie do par znajdujących się w takiej sytuacji.

W rozmowie z tygodnikiem "The Tablet", która odbyła się w przeddzień rozpoczęcia synodalnych obrad, hierarcha zaznaczył, że nie należy się spodziewać żadnych zmian doktrynalnych. Zapewnił, że pojęcie "nierozerwalności ważnego, katolickiego małżeństwa sakramentalnego" nie zostanie odłożone na bok. Kościół "nie zamierza też powiedzieć, że jednopłciowe cywilne związki partnerskie, które w prawie cywilnym otrzymały nazwę małżeństwa są teraz równoznaczne z małżeństwem mężczyzny i kobiety i poświęcone prze Boga".

- Te podstawowe zasady są bardzo jasne - wskazał kard. Nichols. Podkreślił, że wyzwaniem, jakie stoi przed Synodem jest wypracowanie "świeżego wachlarza" sposobów "dobrego towarzyszenia duszpasterskiego".

Zaznaczył też, że zgromadzenie synodalne to nie "spotkanie mężczyzn żyjących w celibacie", ale "spotkanie pasterzy, wyznaczonych przez Chrystusa, by troszczyli się o Jego lud". Dodał, że podczas pracy w małych grupach językowych w ich dyskusjach wezmą udział osoby żyjące w małżeństwie, w tym kobiety [świeccy audytorzy synodalni - KAI].

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nichols: Synod nie zmieni nauczania Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.