Kard. Nycz weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych papieża Benedykta XVI

Kard. Nycz weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych papieża Benedykta XVI
Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI BT)
PAP / tk

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych papieża seniora Benedykta XVI, które rozpoczną się w czwartek o godz. 9.30 na placu św. Piotra w Watykanie, pod przewodnictwem papieża Franciszka - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Kard. Nycz weźmie udział w pogrzebie Benedykta XVI

"Metropolita warszawski jest jednym z trzech polskich kardynałów kreowanych przez papieża Benedykta XVI. Biret kardynalski abp Kazimierz Nycz odebrał z rąk Benedykta XVI 20 listopada 2010 roku w bazylice św. Piotra w Rzymie razem z 24 duchownymi" - czytamy w komunikacie.

Przypomniano, że "w maju 2006 r. Benedykt XVI pielgrzymował do Polski – była to jego druga podróż apostolska od początku pontyfikatu". 25 maja papież spotkał się z duchowieństwem w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie" - dodano.

Zwrócono uwagę, że w homilii papież Benedykt XVI mówił wówczas "o heroicznych świadkach wiary i ufności tych, którzy oddali swe życie Bogu i ludziom, o kanonizowanych świętych i o zwyczajnych ludziach, którzy pozostali prawi, autentyczni i dobrzy, nie ulegając zwątpieniu, nie tracąc wiary".

DEON.PL POLECA

- W tej katedrze szczególnie wspominam Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego nazywacie Prymasem Tysiąclecia, który — zawierzając siebie Chrystusowi i Jego Matce — umiał wiernie służyć Kościołowi nawet pośród długotrwałych, bolesnych doświadczeń – mówił do kapłanów Benedykt XVI.

Benedykt XVI zmarł w sobotę, 31 grudnia, w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie, gdzie mieszkał od momentu ustąpienia z urzędu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych papieża Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.