Kard. Nycz zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej

Kard. Nycz zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej
(fot. youtube.com)
KAI / kk

Przychodźmy do Świątyni Opatrzności Bożej z osobistymi i społecznymi intencjami - powiedział kard. Kazimierz Nycz w wieczornej rozmowie z Małgorzatą Steckiewicz na antenie TVP1. Hierarcha zaprosił do uczestnictwa w X Święcie Dziękczynienia. Po raz pierwszy odbędzie się ono również wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej.

W telewizyjnym wywiadzie metropolita warszawski przypomniał, że "w tym roku dziękujemy Bogu za to, iż po 225 latach oczekiwania na spełnienie obietnicy jesteśmy w otwartej Świątyni i budujemy ją dalej". "To dziękczynienie Bogu ale i wszystkim ludziom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej zbudowania" - podkreślił kard. Nycz.

Wyjaśnił, że hasłem X Święta Dziękczynienia są słowa "Dziękujemy za chleb" gdyż rok 2017 jest rokiem św. Brata Alberta. - To jego słowa, że "trzeba być dobrym jak chleb", by ubogi miał odwagę przyjścia, a po drugiej stronie aby była postawa gotowości czynienia dobra i miłosierdzia.

Zdaniem kard. Nycza również obecnie bardzo potrzebujemy takich ludzi jak św. Brat Albert. "Był człowiekiem inteligentnym, wykształconym i utalentowanym, doznał w swoim życiu trudu i biedy, podczas powstania styczniowego stracił nogę. Kiedy się nawrócił, dostrzegł oblicze Chrystusa w ludziach biednych i potrzebujących. Przywracał godność, walczył o godność człowieka bo wiedział, że to najważniejsze zadanie, jakie mamy do wypełnienia wobec ludzi potrzebujących" - zaznaczył kard. Nycz.

DEON.PL POLECA

Człowiekem, biskupem i kardynałem, który jest podobny do Brata Alberta metropolita warszawski nazwał kard. Francesco Montenegro. Arcybiskupa Agrigento zaprosił w tym roku do przewodniczenia Mszy i wygłoszenia homilii w Święto Dziękczynienia.

"Przyjeżdża do nas nie tylko jako ekspert od działalności charytatywnej ale jako świadek miłosierdzia. Kard. Montenegro jest arcybiskupem diecezji, do której należy Lampedusa - wyspa, przy której zginęło najwięcej ludzi, dla których morze stało się cmentarzem. Staje wobec największych wyzwań i problemów jakie chrześcijańska Europa ma do spełnienia wobec uchodźców. Od lat przewodniczy włoskiej Caritas. Za tym co mówi, stoi praktyka jego życia jako księdza, biskupa, kardynała" - mówił metropolita warszawski.

Kard. Nycz zaprosił na Mszę świętą w niedzielę 4 czerwca o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej i poprzedzającą ją procesję, która o 8 rano wyruszy z pl. Piłsudskiego jak również na towarzyszące Świętu Dziękczynienia wydarzenia kulturalne i ewangelizacyjne przygotowane dla rodzin z dziećmi oraz dla młodzieży. Wszyscy spotkajmy się przy okazji X Święta Dziękczynienia - zachęcał.

Od 2014 r. w Świątyni Opatrzności Bożej zbierane są intencje dziękczynne. - Przychodzimy tu z dziękczynieniem i zawierzeniem. Składane intencje mają niezwykle ważne znaczenie religijne i duchowe ale także dla budowania świadomości powstającego tu sanktuarium. Przychodźmy tutaj z konkretnymi intencjami dotyczącymi życia osobistego, rodzinnego, parafialnego i polskiego. Mamy takich intencji niezwykle dużo" - zauważył metropolita warszawski. Jutro również on sam złoży własną intencję dziękczynną w Świątyni Opatrzności Bożej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.