Kard. Osoro: odprawiam Msze także w intencji ludzi spoza Kościoła

Kard. Osoro: odprawiam Msze także w intencji ludzi spoza Kościoła
fot. YouTube.com / Iglesia en Valladolid
KAI / sz

Arcybiskup Madrytu kard. Carlos Osoro Sierra zadeklarował, że w odprawiane przez siebie Msze święte włącza także osoby, które nie identyfikują się z Kościołem, a nawet tych, którzy są do niego negatywnie nastawieni.

Podczas konferencji prasowej w Madrycie hiszpański hierarcha stwierdził, że nie postrzega Kościoła tylko jako grona osób duchownych. - Podczas Eucharystii czuję obecność całego Madrytu. Myślę o wszystkich [jego mieszkańcach – KAI]. Są wśród nich niewierzący, ci, którzy odrzucają Kościół i oczywiście także ludzie, którzy czują się częścią Kościoła. Odprawiając Mszę świętą, chcę przygarnąć wszystkich do siebie - wyjaśnił kard. Osoro.

Purpurat przypomniał, że ostatnie miesiące stanowiły duże wyzwanie dla kierowanego przezeń Kościoła w aglomeracji madryckiej, która była regionem najbardziej doświadczonym przez epidemię koronawirusa w Hiszpanii.

Wskazał na zasługi lokalnej społeczności katolików podczas walki z COVID-19. - Kościół był obecny w życiu społecznym. Wykonał ogromną pracę we wszystkich aspektach życia - podkreślił kard. Osoro, dziękując szczególnie za zaangażowanie pracującym na terenie jego archidiecezji kapłanom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…” Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania w...

Skomentuj artykuł

Kard. Osoro: odprawiam Msze także w intencji ludzi spoza Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.