Kard. Parolin: Jan Paweł II otworzył drogę dialogu

Kard. Parolin: Jan Paweł II otworzył drogę dialogu
(fot. youtube.pl)
4 lata temu
KAI/ ed

"Przez zwołanie przywódców wielkich religii do Asyżu na modlitwę o pokój Jan Paweł II otworzył drogę, w której religie zobowiązały się do większego zaangażowania na tym polu" - pisze kard. Pietro Parolin na łamach włoskiego dziennika "Corriere della Sera".

W swoim artykule watykański sekretarz stanu ukazuje tło historyczne, z jakim przyszło się zmierzyć papieżowi Polakowi, i jego wielką determinację, z jaką dążył do pojednania narodów.

Jan Paweł II zorganizował 27 października 1986 r. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój w Asyżu. Jego hasło przewodnie brzmiało: "Być razem, aby się modlić". Był to wynik "dialogu, który w XX wieku, pełnym nadziei, ale i ogromnego cierpienia, rozwijał się bardzo długo" - pisze kard. Parolin.

Sekretarz stanu ukazuje spotkanie międzyreligijne w Asyżu jako dojrzały owoc wielu zabiegów Jana Pawła II o pokój. Naturalną kontynuacją tamtego spotkania jest Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój, obchodzony corocznie jesienią z inicjatywy rzymskiej Wspólnoty św. Idziego. Z jego uczestnikami papież Franciszek spotka się 20 września w Asyżu. Obecni będą m.in. patriarcha Konstantynopola Bartłomiej, anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby, syryjskoprawosławny patriarcha Antiochii Ignacy Efrem II, jak też przywódcy religijni żydowscy czy islamscy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: Jan Paweł II otworzył drogę dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.