Kard. Parolin: mafijna "pobożność" jest afirmacją pogaństwa. Watykański sekretarz skomentował aresztowanie szefa sycyliskiej mafii

Kard. Parolin: mafijna "pobożność" jest afirmacją pogaństwa.  Watykański sekretarz skomentował aresztowanie szefa sycyliskiej mafii
Kardynał Pietro Parolin. Fot. State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain / Wikimedia Commons
PAP / mł

Mafia, która ostentacyjnie pokazuje swoją "pobożność wobec świętych i Matki Bożej" jest "celowym wyborem zanegowania chrześcijaństwa i afirmacji pogaństwa, skupionego na władzy i pieniądzach" - powiedział watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Sukcesem państwa włoskiego kard. Parolin nazwał zatrzymanie na Sycylii ukrywającego się przez 30 lat potężnego i niebezpiecznego szefa tamtejszej mafii Matteo Messiny Denaro. Podkreślił, że mafia, obnosząca się ze swoją religijnością, jest "zaprzeczeniem chrześcijaństwa".

Poniedziałkowe aresztowanie szefa szefów cosa nostra w prywatnej w klinice w Palermo to "punkt docelowy, który wyznacza koniec pewnego okresu" - powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. - To powrót wszystkich do życia w praworządności - dodał.

- To był wielki wysiłek, to sukces państwa - oświadczył włoski kardynał. Wyraził opinię, że wybór mafijnej drogi to "wybór niewolnictwa tak dla tego, kto na niej jest, jak i dla ofiar". Według hierarchy mafia, która ostentacyjnie pokazuje swoją "pobożność wobec świętych i Matki Bożej" jest "celowym wyborem zanegowania chrześcijaństwa i afirmacji pogaństwa, skupionego na władzy i pieniądzach" 

Słowa te wypowiedział w Senacie Włoch w środę, gdzie odbyło się spotkanie poświęcone pamięci błogosławionego Rosario Livatino, sędziego zastrzelonego w 1990 roku na Sycylii. Został on beatyfikowany w 2021 roku jako męczennik. Do gmachu Senatu wniesiono relikwię włoskiego błogosławionego, czyli jego zakrwawioną koszulę. Livatino został zastrzelony, gdy jechał samochodem do sądu w Agrigento. Miał 37 lat.

Zamachu na niego dokonała mafijna organizacja Stidda, działająca w tym rejonie Sycylii. Sprawcy morderstwa zostali skazani na dożywocie.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: mafijna "pobożność" jest afirmacją pogaństwa. Watykański sekretarz skomentował aresztowanie szefa sycyliskiej mafii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.