Aresztowano 22 mafiosów z najbliższego otoczenia szefa cosa nostra

Aresztowano 22 mafiosów z najbliższego otoczenia szefa cosa nostra
(fot. shutterstock.com)
PAP / sz

Włoscy policjanci i karabinierzy aresztowali w czwartek na Sycylii 22 osoby z klanu najważniejszego bossa cosa nostra Matteo Messiny Denaro, poszukiwanego od 25 lat. Wśród zatrzymanych jest dwóch jego szwagrów, którzy według śledczych pomagają mu się ukrywać.

Wymiar sprawiedliwości we Włoszech podkreśla, że po raz kolejny zaciśnięto pętlę wokół szefa szefów sycylijskiej mafii, który - jak ustalono - nadal kieruje nią z ukrycia.

DEON.PL POLECA

Do aresztu na wniosek prokuratury do walki z mafią trafili przedstawiciele przestępczych klanów z miejscowości Castelvetrano, Campobello di Mazara i Partanna koło Trapani, czyli z rodzinnych stron Messiny Denaro, który jest na pierwszym miejscu policyjnej listy poszukiwanych najgroźniejszych przestępców.

W rezultacie dochodzenia śledczy rozbili sieć kontaktów, jaką posługiwał się, by wydawać rozkazy mafiosom. Ponadto na podstawie podsłuchów ustalili silne więzy krwi istniejące w sycylijskiej mafii. Messina Denaro wybiera na szefów poszczególnych klanów wyłącznie swych krewnych.

Pod koniec marca tygodnik "L'Espresso" podał powołując się na osobę, która spotkała szefa szefów cosa nostra, że ukrywa się on w Toskanii i że pomagają mu w tym także niektórzy przedstawiciele mafii z Kalabrii. Wymiar sprawiedliwości oświadczył wówczas, że sprawdzi te informacje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aresztowano 22 mafiosów z najbliższego otoczenia szefa cosa nostra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.