Kard. Raï: strategią islamu jest religia i prokreacja

Kard. Raï: strategią islamu jest religia i prokreacja
(fot. KTOTV / youtube.com)
KAI / pk

Maronicki patriarcha Antiochii kard. Béchara Boutros Raï powiedział, że islam ma jasną, dwutorową strategię podboju Europy. Składają się na nią: religia i prokreacja.

W rozmowie z włoskim tygodnikiem "Famiglia cristiana" 75-letni hierarcha stwierdził, że muzułmanie uważają chrześcijan za słabych. Są przekonani, że skoro wyznawcy Chrystusa nie chcą mieć dzieci i prawie nie praktykują swej wiary, to islam łatwo ich pokona. Kardynał przyznał ze smutkiem, że muzułmanie poważniej traktują swoją wiarę niż większość chrześcijan i dlatego zdobywają nowych wyznawców.

- Często słyszałem od muzułmanów, że ich celem jest podbicie Europy dwojaką bronią: swą wiarą i przyrostem naturalnym - ujawnił patriarcha.

Dodał, że dla wyznawców islamu praktykowanie wiary jest sprawą istotną i zasadniczą. W Arabii Saudyjskiej idą w piątek do meczetu nawet o lasce. Znają Koran na pamięć i często go cytują w rozmowie. Tymczasem chrześcijanie nie odwołują się do Biblii czy nauczania Kościoła.

DEON.PL POLECA

Muzułmanie "wierzą, że prokreacja jest wolą Bożą i taki jest cel małżeństwa". Chrześcijanie zaś niechętnie zawierają małżeństwa i mają niewiele dzieci.

Jednocześnie wyznawcy islamu utożsamiają wszystko co zachodnie z chrześcijaństwem. - Każda zachodnia polityka jest polityką chrześcijańską, jest nową krucjatą. Mówią, że chrześcijanie są pozostałością krzyżowców i zachodniego imperializmu - tłumaczył kard. Raï.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Raï: strategią islamu jest religia i prokreacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.