Kard. Tagle: Boże Narodzenie wzywa do solidarności

Kard. Tagle: Boże Narodzenie wzywa do solidarności
(fot. Giovanni Guida / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0))
11 miesięcy temu
KAI / jb

Boże Narodzenie przypomina nam, że Bóg jest z nami, nigdy nie będziemy sami – podkreśla kard. Luis Antonio Tagle.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów podzielił się z rozgłośnią papieską nadzieją na najbliższe święta oraz skierował słowa zachęty dla cierpiących z powodu pandemii. Również w tej sytuacji przyjście Jezusa stanowi chwilę nadziei i odrodzenia dla całej ludzkości. Filipiński purpurat podkreślił, że tegoroczne Święta obchodzone podczas pandemii wzywają do solidarności oraz otwarcia na potrzeby innych.

„Przede wszystkim chcę im powiedzieć, że mają we mnie brata, kogoś, kto w szczególny sposób zna wewnętrzne zamieszanie, udrękę, strach. Chcę im powiedzieć, i każdemu, którzy mnie będą słuchać, że może nas coś takiego zaskoczyć: nie spodziewasz się tego! Więc jak mówi Ewangelia: «Nie wiecie, kiedy przyjdzie, kiedy przyjdzie Pan, więc bądźcie przygotowani». Mam więc nadzieję, że wszyscy możemy żyć każdą chwilą, każdym dniem naszego życia, w pokoju z Bogiem i w pokoju z naszym bliźnim” – podkreślił kard. Tagle.

Zachęcił, by nie odkładać na później „dobrych uczynków, które moglibyśmy zrobić teraz, drobnych gestów: zwykłego aktu dobroci, drobnego aktu sprawiedliwości, prostego telefonu, uśmiechu, pamięci, bo możemy nie mieć kolejnej szansy, aby to zrobić”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini
27,93 zł
39,90 zł

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: Boże Narodzenie wzywa do solidarności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.