Kard. Tauran: religia nie jest przyczyną zbrodni

Kard. Tauran: religia nie jest przyczyną zbrodni
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter / CC BY-NC-SA)
6 lat temu
KAI / kn

Religie są rozwiązaniem, a nie problemem. W tym duchu francuski kardynał kurialny Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, skomentował ostatnie wydarzenia we Francji.

Podkreślił, że uderza ogromne okrucieństwo zbrodni w Paryżu, na które wskazał także papież Franciszek. "Nie widzę zarazem w tym okrucieństwie elementów jednoznacznie religijnych" - zaznaczył purpurat watykański.

"Religia nie była przyczyną tej zbrodni, tak samo jak nie jest źródłem wielu kryzysów dręczących Bliski Wschód. Religia musi być jednak częścią ich rozwiązania" - stwierdził kardynał, przypominając zarazem, że nie można zrozumieć współczesnego świata, odcinając się od wiary i religii.

W wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire" przewodniczący Papieskiej Rady wskazał, że należy unieszkodliwić ludzi, którzy mogą nam zagrażać oraz zniszczyć siatki terrorystów. Jego zdaniem jest to konieczne, ale nie wystarczające. Dialog, wzajemne poznanie naszych religii i edukacja to - według niego - długofalowa recepta na pokonanie światowego terroryzmu.

Szef watykańskiej dykasterii zwrócił jednocześnie uwagę, że "matką wszystkich kryzysów" jest konflikt izraelsko-palestyński.

"Jego rozwiązanie miałoby zbawienny wpływ na sytuację na całym Bliskim Wschodzie. Niestety napływające stamtąd sygnały nie napawają optymizmem" - podkreślił kard. Tauran.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Tauran: religia nie jest przyczyną zbrodni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.