Kard. Woelki: Jedność z papieżem i Kościołem powszechnym jest czymś "specyficznie katolickim"

Kard. Woelki: Jedność z papieżem i Kościołem powszechnym jest czymś "specyficznie katolickim"
Kard. Rainer Maria Cardinal Woelki (fot. STUPIDOVERSUM / YouTube.com)
KAI / tk

Dla kardynała Rainera Marii Woelkiego z Kolonii "specyficznie katolicki" oznacza jedność z papieżem i Kościołem powszechnym, a także jedność w sprawach wiary. - Dla mnie jest to ważne kryterium tożsamości katolickiej - powiedział metropolita Kolonii w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Kölnische Rundschau".

Nawiązując do niedawnej wizyty ad limina Apostolorum biskupów niemieckich w Watykanie i niemieckiego procesu reform „Droga Synodalna”, kardynał zaznaczył, że w trakcie rozmów w Watykanie wyrażono „troskę o tę tożsamość”, jak „można dziś głosić Ewangelię i rozważyć kwestię jedności" z papieżem i Kościołem powszechnym.

Spotkanie niemieckich biskupów z papieżem

- Podczas wizyty w Watykanie „zupełnie nową formą" było wspólne spotkanie z szefami kilku najważniejszych dykasterii. Przeżyłem to w ten sposób, że bardzo bliscy współpracownicy papieża starali się jasno określić, jakie są możliwości i granice Drogi Synodalnej. Jej tematyka dotyka przecież wielkich problemów teologicznych, które muszą być wciąż na nowo rozważane i oceniane w duchu Ewangelii - Biblii i Tradycji, interpretującego je magisterium, a także w modlitwie" – powiedział kardynał.

Zdaniem kard. Woelkiego „na tym tle dobrze było usłyszeć te głosy z serca Kościoła powszechnego". - Ponadto sam papież wielokrotnie podkreślał, że powinniśmy dobrze przestudiować list, który skierował do nas dwa lata temu; i że ważne było dla niego, iż możemy iść swoją drogą tylko w kontekście Kościoła powszechnego - powiedział metropolita Kolonii.

DEON.PL POLECA


Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Skomentuj artykuł

Kard. Woelki: Jedność z papieżem i Kościołem powszechnym jest czymś "specyficznie katolickim"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.