Kard. Woelki żegna się z Berlinem

Kard. Woelki żegna się z Berlinem
(fot. youtube.com)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Kard. Rainer Maria Woelki, mianowany dziś przez papieża Franciszka arcybiskupem Kolonii, skierował słowa pożegnania do wiernych Berlina.

"Tylko przez trzy lata byłem waszym arcybiskupem i teraz papież Franciszek posyła mnie do Kolonii. I choć już od kilku dni o tej nominacji wiedziałem, do dziś jeszcze sobie tego nie uświadamiam, przyznał kard. Woelki Dodał, że wprawdzie jest świadomy wielkiego wyróżnienia, a zarazem wielkiej odpowiedzialności jaka na nim spoczywa, odchodzi "z ciężkim sercem, bo "wrośliście bardzo głęboko w moje serce", a ponadto "Berlin stał się moim drugim domem".

Do chwili objęcia archidiecezji Kolonii kard. Woleki będzie w Berlinie pełnił funkcję administratora diecezji. Uroczystość pożegnania w Berlinie planowana jest na 7 września. Natomiast już jutro nowy arcybiskup Kolonii zostanie przedstawiony na konferencji prasowej. Po jej zakończeniu kard. Woelki uda się do katedry kolońskiej, gdzie przy biciu dzwonów będzie uczestniczył w modlitwie południowej Anioł Pański. Nawiedzi także relikwie Trzech Króli oraz kryptę, w której znajdują się sarkofagi poprzednich biskupów Kolonii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Woelki żegna się z Berlinem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.