Kard. Zenari: Syria oczekuje na pokój i odbudowę

Kard. Zenari: Syria oczekuje na pokój i odbudowę
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
KAI / pp

„To było doświadczenie wspólnoty pomiędzy różnymi grupami etniczno-religijnymi i mamy nadzieję, że przyczyni się ono do rozwoju dzieła pojednania i odbudowy Syrii” – w tych słowach kard. Mario Zenari, nuncjusz apostolski podsumował uroczystości konsekracji odbudowanej katedry ormiańsko-katolickiej pw. Maryi Wspomożycielki w Aleppo.

Z tej okazji papież Franciszek przekazał swoje przesłanie otuchy i wsparcia. Przypomniał o wierności Kościołów chrześcijańskich w trudnych momentach, o wierności Chrystusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu. Zachęcił do dalszego dawania świadectwa wierze, nadziei i miłości.

Uroczystościom przewodniczył abp Boutros Marayati, zwierzchnik katolickiego Kościoła ormiańskiego. Uczestniczyli przedstawiciele katolickich Kościołów wschodnich, Kościoła łacińskiego, Kościołów prawosławnych i protestanckich. Byli obecni muzułmanie na czele z wielkim muftim Syrii oraz władze cywilne.

Kard. Zenari powiedział Radiu Watykańskiemu, że był to wspaniały dzień wielkiego święta, którego Aleppo, a szczególnie chrześcijanie, od dawna bardzo potrzebowali. „Prawie wszystkie kościoły w Aleppo zostały odrestaurowane. Niestety wiele miejsc w Syrii oczekuje jeszcze na odbudowę. Wystarczy wskazać niektóre elementy infrastruktury. Ponad 50 proc. szpitali jest zamkniętych lub tylko częściowo funkcjonuje. Jedna szkoła na trzy nie nadaje się do użytku. Ożywienie ekonomiczne, którego wszyscy oczekiwali opóźnia się. Wszędzie można dotknąć wzrastającej biedy – podkreślił nuncjusz apostolski w Syrii. - Dlatego pięknym znakiem nadziei było zobaczyć katedrę, w której chrześcijanie mogą świadomie przeżywać swoją odpowiedzialność za bycie znakiem pojednania i odrodzenia. Ale powiedziałbym, że cała Syria oczekuje jeszcze na odbudowę”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Kard. Zenari: Syria oczekuje na pokój i odbudowę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.