Kardynał apeluje o godne sprawowanie liturgii

Kardynał apeluje o godne sprawowanie liturgii
fot. Salt and Light / youtube.com
KAI / ml

Kardynał Vincent Nichols skierował do duchownych swej diecezji list w sprawie odprawiania Mszy św. przy użyciu Missale Romanum z 1962 roku.

W związku z Motu proprio Traditionis custodes papieża Franciszka, arcybiskup Westminsteru, kardynał Vincent Nichols skierował do duchownych swej diecezji list w sprawie odprawiania Mszy św. przy użyciu Missale Romanum z 1962 roku.

Każda liturgia sprawowana dostojnie

Arcybiskup Westminsteru stwierdza, że pragnie zapewnić, aby „każda liturgia była odprawiana dostojnie i z dochowaniem wierności księgom liturgicznym dopuszczonym do użytku". W odpowiedzi na prośby księży, którzy zwrócili się o umożliwienie sprawowania Mszy św. w obrządku trydenckim zapewnił, że zamierza udzielić zgody dopóki będzie jasne, że spełnione są warunki zawarte w Motu proprio oraz w pełni zaakceptowane są intencje Ojca Świętego.

Na zakończenie swego listu kard. Nichols prosi „każdego kapłana, który odprawia Mszę św. w tej diecezji, aby ponowił swoje zaangażowanie w powagę każdej celebracji jako działania całego Kościoła, i aby na nowo postanowił sprawować ją w sposób godny i dostojny, zgodnie z intencją i normami Kościoła".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Giulio Brotti

W jakiego Boga wierzą naukowcy? Co wspólnego z modlitwą ma rozwiązywanie równań? Dlaczego nie należy zapychać Bogiem dziur w nauce? Co nauka może dać teologii? Czemu teoria ewolucji jest aż teorią, a koncepcja Inteligentnego Projektu...

Skomentuj artykuł

Kardynał apeluje o godne sprawowanie liturgii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.