Kardynał Martini umiał rozmawiać z agnostykami

KAI / slo

Na wielkie znaczenie, również poza Kościołem, zmarłego w piątek kardynała Carlo Marii Martiniego zwrócił uwagę w rozmowie z austriacką agencją katolicką "Kathpress" kard. Christoph Schönborn.

- Ogromne wrażenie pozostawił na mnie dialog kard. Martiniego z Umberto Eco, którego myślą przewodnią było pytanie «w co wierzy ten, kto nie wierzy?.

Zdaniem austriackiego purpurata rozmowa kard. Martiniego z Umberto Eco, opublikowana później w książce pod tym samym tytułem, pozostaje do dziś wzorem dialogu z niewierzącymi. Zauważył, że dialog z agnostykami wprowadził do programu międzynarodowych spotkań w Asyżu również papież Benedykt XVI, stwierdzając, że "razem pielgrzymujemy drogą poszukiwania prawdy".

W opinii arcybiskupa Wiednia wielką zasługą kard. Martiniego było ukazanie wielu ludziom radości płynącej z czytania Biblii i przybliżenie Słowa Bożego. Kard. Schönborn podkreślił też, że z wdzięcznością wspomina liczne spotkania z kard. Martinim i ostatni kontakt telefoniczny przed trzema tygodniami. - Już nie mógł mówić, ale ja mogłem wyrazić swoją wdzięczność za jego dzieło - powiedział austriacki purpurat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał Martini umiał rozmawiać z agnostykami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.