Kardynał niemal rozpłakał się w czasie konferencji prasowej. Mówił o 12-letnim chłopcu

Kardynał niemal rozpłakał się w czasie konferencji prasowej. Mówił o 12-letnim chłopcu
(fot. youtube.com)

Kardynał niemal rozpłakał się w czasie konferencji prasowej. Miało to miejsce w czasie spotkania z dziennikarzami, którzy śledzą Synod o młodzieży. Jeden z nich nagrał niezwykle wzruszający moment, w którym kard. Tagle mówił o tym, co znaczy dla niego ten Synod.

- To jest jak szkoła, uczę się bardzo dużo - powiedział hierarcha z Filipin.

- Młodzi robili dla nas bardzo dużo, uczyli nas, biskupów - powiedział wzruszony kard. Tagle - Nie tylko o swoich pragnieniach, ale o swoim życiu, dawali nam świadectwo.

- Co by było, gdybym był teraz 12-letnim chłopcem żyjącym w Iraku? Tak jak Safa? - pytał hierarcha - Gdybym był 26-latkiem żyjącym w Pakistanie, jak Daniel? Jak niósłbym ciężar samego siebie? Jakie byłyby moje pytania życiowe?

- Łatwo jest proponować szybkie rozwiązania - mówił kard. Tagle - Ale muszę upokorzyć siebie, zobaczyć, że jako biskup nie mam odpowiedzi. (…) Muszę zacząć szukać odpowiedzi razem z młodymi.

DEON.PL POLECA

Kardynał stwierdził również, że "Synod nie chce dawać jasnych odpowiedzi i jasnych rozwiązań, ponieważ życie nie jest takie jasne. Szczególnie życie młodych dzisiaj takie nie jest".

Obejrzyj film, na którym kardynał niemal płacze wypowiadając słowa o szkole i 12-letnim Irakijczyku:

Na innym filmiku opublikowanym przez oficjalny kanał Synodu na Facebooku, kard. Tagle tańczy z młodymi i powtarza: - Nauczyliście mnie, nauczyliście starszych. Mam nadzieję, że będziecie nas uczyć - podkreślił, wskazując że powinno to odbywać się w domach, parafiach i społecznościach, w których żyją młodzi.

- Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy lepszym Kościołem i lepszym światem - dodał kardynał.

Obejrzyj film:

Cardinal Tagle has found himself ‘young’ when with young people. Listen his message

Cardinal Tagle has found himself ‘young’ when with young people. This is his message for young people as #Synod2018 is drawing to a close.

Opublikowany przez Synod2018 Czwartek, 25 października 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał niemal rozpłakał się w czasie konferencji prasowej. Mówił o 12-letnim chłopcu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.