Kardynał o tym, że bycie dobrym katolikiem nie wystarczy, by poznać Jezusa

Kardynał o tym, że bycie dobrym katolikiem nie wystarczy, by poznać Jezusa
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
America Magazine / kw

"Szedłem do seminarium jako bardzo dobry katolik, który nie znał Jezusa". Niezwykłe świadectwo kardynała usłyszał papież i ojcowie synodalni zgromadzeni podczas Synodu o młodych.

Świadectwa przywołał poruszony nimi kard. Vincent Nichols, jeden z ojców synodalnych. Dla "America Magazine" mówił on o świadectwie chłopaka z Iraku oraz mężczyzny, młodego chrześcijanina z Pakistanu (pisaliśmy o nich tutaj).

Przywołał również dwa świadectwa, które najbardziej go dotknęły. Jedno wypowiedział kard. Ouellet, 74-letni hierarcha z Kanady, który przyznał, że gdy udawał się do seminarium niemal 60 lat temu "był bardzo dobrym katolikiem, ale nie znał Jezusa". "Dopiero w czasie edukacji w seminarium poznałem osobę Jezusa" - przyznał kard. Ouellet - "punktem poznania Jezusa jest to, gdy otwieramy się na tajemnicę Trójcy, a przez znajomość osoby Jezusa wchodzimy w życie Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego. To jest to, gdy zaczynamy rozumieć przez osobę Jezusa, jak Duch działa w naszym życiu i jak Bóg jest Ojcem Miłosierdzia".

Jak przyznał kard. Nichols, to właśnie w ten sposób kard. Ouellet jako pierwszy podczas Synodu bardzo bezpośrednio wskazał na konieczność ujęcia Boga w Trójcy Świętej.

Kolejnym świadectwem, które bardzo go uderzyło, była historia męczeństwa "młodego chłopca zamęczonego przez hinduistycznych ekstremistów".

DEON.PL POLECA

Kard. Nichols powiedział: "prowokowali go nieustannym pytaniem: "czy zaprzesz się swojego Jezusa?". Chłopak ciągle odpowiadał "nie", aż w końcu został zabity przez nich w bardzo okrutny sposób. Ostatni raz, gdy zadali mu to pytanie, miało miejsce wtedy, gdy został pochowany aż po szyję w błocie i stali nad nim z wielkim kamieniem nad jego głową. Chłopiec spojrzał na kamień, a następnie na ludzi, którzy mieli go zabić i powiedział: "Nie, nie zaprę się!". Wtedy zrzucili kamień na jego głowę i zmarł".

Kard. Nichols stwierdził, że podczas Synodu pojawiały się tego typu niezwykłe świadectwa, które budziły serca do słuchania.

Synod o młodzieży został zamknięty przez papieża Franciszka 28 października.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

Historia wielkiego przemilczenia

W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory....

Skomentuj artykuł

Kardynał o tym, że bycie dobrym katolikiem nie wystarczy, by poznać Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.