Kardynał przewodniczył mszy dla osób LGBT oraz ich rodzin

Kardynał przewodniczył mszy dla osób LGBT oraz ich rodzin
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
2 lata temu
Independent Catholic News / kk

Arcybiskup Westminsteru, kardynał Vincent Nichols, po raz drugi przewodniczył mszy dla katolików LGBT i ich rodzin 13 stycznia 2018 roku w kościele Niepokalanego Poczęcia w Farm Street w Mayfair.

Parafia w Mayfair prowadzi duszpasterstwo dla osób LGBT, które jest zorganizowane pod przewodnictwem arcybiskupstwa. Kardynał Nichols jest prymasem Anglii i Walii, a także wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy od 2016.

W homilii kardynał odniósł się do tożsamości, którą wszyscy chrześcijanie niosą poprzez chrzest i która przekracza dowolną orientację. Wspólnota Kościoła utworzona przez chrzcielną jedność jest zakorzeniona w miłości i jako taka jest przeżywana w zaangażowaniu w przyjaźń czy życie rodzinne.

Kard. Cupich o tym, jak odnosić się do osób LGBT >>

Po mszy kardynał podziękował i pochwalił katolików LGBT z diecezji Westminster za to, że są ważnym znakiem otwartości mającej miejsce we wspólnocie Kościoła. Są w niej witani jako społeczność, która może znaleźć swój dom w Kościele.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brant Pitre
31,43 zł
44,90 zł

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego...

Skomentuj artykuł

Kardynał przewodniczył mszy dla osób LGBT oraz ich rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.