Kardynał Tagle: zapraszam w drogę wiary, nadziei i miłości z migrantami

Kardynał Tagle: zapraszam w drogę wiary, nadziei i miłości z migrantami
(fot. YouTube.com/Ian O'Reilly)
KAI/ed

Zapraszam wszystkich do zjednoczenia z nami w czynieniu małych gestów współczucia wobec migrantów, których spotykamy na naszej codzinnej drodze życia i do zobaczenia Jezusa w nich i w sobie samych - z tym apelem zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli przewodniczący Caritas Internationalis w przesłaniu z okazji Świąt Wielkanocnych.

Kard. Luis Antonio Tagle zachęcił, aby na wzór Chrystusa zmartwychwstałego odrzucić kamienie, które blokują serca i wyobraźnię i wyruszyć w drogę z tymi, którzy są najbardziej bezbronni, z migrantami.

Przypomniał, że wystarczą małe gesty, ująć czyjąś dłoń, a wtedy stają się one bardzo znaczące i dotykają różnych sfer ludzkiej egzystencji. Dla tych, którzy czują się samotni będzie to gest solidarności; dla zranionych - znak uzdrawiania; dla zagubionych - symbol prowadzenia; dla osób, którym wydaje się, że nikt się nimi nie interesuje - znak przyjaźni.

Nie trzeba robić rzeczy nadzwyczajnych

"Nie trzeba robić rzeczy nadzwyczajnych i wyjątkowych - pisze filipiński purpurat - aby zmienić czyjeś życie. Małe, zwyczajne gesty, jeżeli są szczere, naznaczone współczuciem i zrozumieniem, mogą dokonywać rzeczy niezwykłych".

Na zakończenie kard. Luis Antonio Tagle zachęcił także do włączenia się w międzynarodową kampanię podejmowaną w ramach programu "Dzielmy z innymi podróż" i zaproszenia na posiłek migrantów, by w ten sposób uświadamiać sobie, że tworzymy jedną rodziną i wzajemnie siebie potrzebujemy.

Kardynał Luis Antonio Tagle: Jezus Chrystus był Azjatą. "Z Azji Jego światło rozeszło się na cały świat" >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kardynał Tagle: zapraszam w drogę wiary, nadziei i miłości z migrantami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.