Katedra w stolicy Chile zamieniła się w stołówkę; przyjęto 350 bezdomnych

Katedra w stolicy Chile zamieniła się w stołówkę; przyjęto 350 bezdomnych
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / pk

Na jeden wieczór katedra w stolicy Chile zamieniła się w wielką stołówkę, gdzie przyjęto 350 osób: bezdomnych, biednych, starców.

Inicjatywę podjęto z okazji obchodzonego w tym kraju "miesiąca solidarności". - Miłość czyni cuda. Pomnażajmy cuda Jezusa uczynkami miłości - powiedział stołeczny arcybiskup. Kard. Ricardo Ezzati podkreślił, iż solidarność to sposób, aby pokazać, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. - Różnicy nie czyni kolor skóry ani pozycja społeczna. Braćmi i siostrami czyni nas fakt, że mamy jednego Ojca, którym jest Bóg, i Brata, Jezusa, który oddał swoje życie, abyśmy z naszej strony wszyscy byli braćmi.

Metropolita stołecznego Santiago de Chile wezwał, by mieć drzwi zawsze otwarte, nie tylko w czasie "miesiąca solidarności". Wtedy "bracia, którzy są w potrzebie, będą mogli odnaleźć swą godność w przyjęciu, szacunku, miłości, których doświadczą przez podanie filiżanki kawy czy czegoś do zjedzenia. To gesty, które ewangelizują i czynią obecną wśród nas miłość Boga" - dodał kard. Ezzati.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katedra w stolicy Chile zamieniła się w stołówkę; przyjęto 350 bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.