Katolicki dziennikarz ujawnił, gdzie mają się odbyć kolejne Światowe Dni Młodzieży po Panamie. Spowodował tym niesmak

Katolicki dziennikarz ujawnił, gdzie mają się odbyć kolejne Światowe Dni Młodzieży po Panamie. Spowodował tym niesmak
(fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock)
kai / pch

Episkopat portugalskiego Kościoła Katolickiego oraz biuro prasowe prezydenta tego kraju Marcelo Rebelo de Sousy skrytykowały ujawnienie przez katolickiego dziennikarza informacji, że kolejnym miejscem Światowych Dni Młodzieży będzie Portugalia.

Według mediów Antonio Marujo, który na swoim blogu "Religionline" ujawnił w sobotę, iż w 2022 r. ŚDM odbędą się w Portugalii, zdobył informacje w kancelarii prezydenta tego kraju.

Rzecznik prasowy portugalskiego episkopatu ks. Manuel Barbosa wyraził ubolewanie, z powodu przedwczesnego ujawnienia informacji o kolejnym miejscu ŚDM. - To była wiadomość, o której wiedziało wiele osób wewnątrz hierarchii duchownej i poza nią. Tylko papież może ogłosić miejsce, w którym odbędą się kolejne ŚDM - powiedział ks. Barbosa.

Przedstawiciel Episkopatu oraz biuro prasowe prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousy uznały za niewłaściwe zachowanie katolickiego dziennikarza z Lizbony, który ujawnił informację o imprezie zaplanowanej na 2022 r. - Informację o miejscu imprezy ogłasza ten, który ją organizuje, a więc papież - podkreślił ks. Barbosa, zaznaczając, że po wcześniejszym ujawnieniu Portugalii jako gospodarza ŚDM istnieje opcja odwołania tegoż miejsca jako gospodarza wydarzenia.

Według portugalskich mediów innymi kandydatami do organizacji kolejnych, po Panamie, Światowych Dni Młodzieży są Szwecja oraz Czechy. Dodają, że w przypadku wyboru kandydatury Portugalii najprawdopodobniej impreza odbędzie się w Fatimie, a wiele towarzyszących jej wydarzeń na terenie aglomeracji lizbońskiej.

Udział w zaplanowanych na 23-27 stycznia ŚDM w Panamie, gdzie ogłoszona zostanie kandydatura kolejnego gospodarza tej imprezy, zapowiedział już prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Do Panamy z okazji spotkania młodzieży wysłana też zostanie z sanktuarium fatimskiego figurka Matki Boskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP
17,94 zł
29,90 zł

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Katolicki dziennikarz ujawnił, gdzie mają się odbyć kolejne Światowe Dni Młodzieży po Panamie. Spowodował tym niesmak
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.