Katolickie wydawnictwo ogłosiło upadłość

Katolickie wydawnictwo ogłosiło upadłość
(fot. Weltbild-Verlag)
7 lat temu
PAP / mh

Niemieckie wydawnictwo katolickie Weltbild-Verlag ogłosiło upadłość - poinformowali w piątek w Augsburgu przedstawiciele wydawnictwa. Powodem decyzji był spadek obrotów w 2013 roku i przewidywany spadek zysków w najbliższych trzech latach.

"Wczoraj okazało się, że wbrew oczekiwaniom kierownictwa nie będziemy dysponowali koniecznymi środkami finansowymi" - czytamy w oświadczeniu prasowym wydawnictwa. 
Upadłość dotyczy tylko grupy wydawniczej, a nie filii wydawnictwa oraz spółek w Austrii i Szwajcarii. Tę działalność Weltbild prowadzi razem z wydawnictwem Hugendubel. Należąca do grupy wydawniczej firma sprzedaży internetowej książek buecher.de ma także kontynuować działalność. 
Wydawnictwo Weltbild-Verlag zatrudnia ponad 6 000 osób, z których połowa pracuje w filiach. 
Jednym z właścicieli wydawnictwa jest dwanaście katolickich biskupstw w Niemczech. 
Wiadomość o upadłości wydawnictwa Weltbild podał jako pierwszy dziennik kół gospodarczych "Handelsblatt". Jak twierdzi redakcja, przedstawiciele Kościoła katolickiego nie porozumieli się w sprawie dalszego finansowania przynoszącego straty wydawnictwa. "Handelsblatt" wymienił wśród przyczyn niewypłacalności zbyt wolny proces modernizacji wydawnictwa konkurującego na rynku sprzedaży internetowej z firmą wysyłkową Amazon.
Weltbild dysponuje w Niemczech siecią 300 sklepów, przynoszących w większości straty. Oprócz tego wydawnictwo działa jak dom wysyłkowy. Przełomu nie przyniosło rozszerzenie asortymentu. Jak pisze "Handelsblatt", obecnie w wydawnictwie można zamówić wszystko - od narzędzi do majsterkowania do bielizny. 
Grupa wydawnicza Weltbild działała wcześniej także w Polsce, jednak wycofała się z naszego kraju.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katolickie wydawnictwo ogłosiło upadłość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.