Katolicy sceptyczni wobec Walentynek?

Katolicy sceptyczni wobec Walentynek?
(fot. trustypics / flickr.com)
8 lat temu
KAI / slo

Katolicy, którzy korzystają z portalu randkowego dla osób wierzących Przeznaczeni.pl, dość sceptycznie odnoszą się do obchodów Walentynek. Prawie 75 proc. użytkowników nie obchodzi ich, a 39 proc. respondentów uważa, że współczesna forma obchodzenia dnia św. Walentego jest drażniąca, choć dla 42 proc. nie zniekształca ona obrazu prawdziwych relacji.

Badania przeprowadziła firma World Dating Company na trzech portalach randkowych: Przeznaczeni.pl. - dla katolików, MłodeSerca.pl - dla osób w wieku 40+ i ZakochanyRodzic.pl - dla samotnych rodziców.

Użytkownicy portalu Przeznaczeni.pl, który przeznaczony jest dla osób wierzących, katolików, szukających męża lub żony, nie oczekują, że 14 lutego spotka ich coś wyjątkowego, nie spodziewają się także prezentów od swoich najbliższych.

Aleksander Zioło, z Warsztatów Analiz Społecznych zwraca uwagę, że katolicy podchodzą sceptycznie do Walentynek, ponieważ nastawieni są na poznanie męża, żony i relacja z drugim człowieka jest dla nich ważniejsza niż komercyjna otoczka dnia św. Walentego. - Mimo wszelkiego rodzaju zmian, jakie przechodzi nasze społeczeństwo, od 10 lat stale na pierwszym miejscu wśród czynników warunkujących szczęście jest rodzina - przypomina Zioło.

W Polsce wg badań GUS jest 7 mln singli, 60 proc. z nich to kobiety, 40 proc. mężczyźni - mówił podczas dzisiejszego śniadania prasowego w Warszawie Maciej Koper, właściciel World Dating Company. Do 2035 roku ma być 10 mln samotnych Polaków. Z badań wynika, że w większości są to osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem.

To osoby, które zostały wychowane w przekonaniu, że do związku trzeba się przygotować, czyli najpierw zrobić karierę - mówi Aleksander Zioło. - Po czym okazuje się, że znajomi są już w parach, a okazji do poznania nowych osób jest mało. Dlatego internet jest świetnym miejscem dla poznania przyszłego partnera, szczególnie, ze 64 proc. Osób w wieku 25-39 lat korzysta z internetu na co dzień.

World Dating Company istnieje od 7 lat i prowadzi specjalistyczne serwisy randkowe, dzięki którym ponad 6,5 tys. osób znalazło parę, a prawie 3 tys. osób jest już po ślubie. Z tych związków urodziło się już 2 tys. dzieci.

Co 5 osoba, która w pełni korzysta z serwisu, znalazła swoją drugą połówkę. Na Przeznaczeni.pl zarejestrowanych jest 330 tys. użytkowników, co sprawia, że jest to największy w Europie i drugi na świecie serwis zrzeszający katolików.

Portal został zauważony na międzynarodowym rynku portali randkowych. W konkursie iDateAwards 2013 Przeznaczeni.pl zajęło trzecie miejsce w kategorii Best Dating Site (Najlepsza strona randkowa)

Chcemy być postrzegani jako mocni w branży - mówi w rozmowie z KAI Maciej Koper, twórca portalu Przeznaczeni.pl i właściciel World Dating Company.

- Chcemy pokazywać wartości chrześcijańskie i sukces portalu jest właściwie triumfem tych wartości. To powód do dumy. Dobro zawsze zwycięża i warto podejmować tę drogę, promować ideały - wierność, świętość. Nasza obecność, nasze świadectwo są potrzebne także w świecie randek, to ma sens.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katolicy sceptyczni wobec Walentynek?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.