"Katolicy uczą marzyć o świecie bez ubóstwa"

"Katolicy uczą marzyć o świecie bez ubóstwa"
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Konsolidacja Caritas Internationalis wokół Papieża jest niezbędna, aby nasze świadectwo o miłości Boga stawało się coraz bardziej konkretne - uważa przewodniczący tej ogólnoświatowej instytucji kościelnej.

Kard. Oscar Rodríguez Maradiaga zaznacza, że reforma organizacyjna nie była jedynie odgórnym zarządzeniem, lecz wynikała również z pragnień samej Caritas. Dzięki temu jesteśmy lepiej przygotowani do pełnienia naszej misji. Należy do niej między innymi przypominanie światu o jego zobowiązaniach - uważa kard. Rodríguez Maradiaga.

- Wciąż stoi przed nami wielkie wyzwanie ubóstwa. Na ostatnim zgromadzeniu powiedzieliśmy sobie: «Zero ubóstwa, jedna ludzkość». «Zero ubóstwa» wydaje się utopią. Trzeba jednak umieć marzyć. Inaczej niczego się nie osiągnie. My mamy w sobie ten entuzjazm. Dobrze wiemy, że od roku 2000 istnieją słynne «milenijne cele rozwoju». Dziś nikt już o nich nie mówi. Nastanie rok 2015, a ubóstwo nie zostanie zmniejszone o połowę. Naszym zdaniem nie można z tego rezygnować. Caritas postanowiła, że nadal będzie dążyć do realizacji tych celów  - powiedział kard. Rodríguez Maradiaga.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Katolicy uczą marzyć o świecie bez ubóstwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.