Kazania ks. prof. Michała Hellera w internecie

Kazania ks. prof. Michała Hellera w internecie
(fot. Mariusz Han SJ / DEON.pl)
7 lat temu
KAI / slo

O Biblii, modlitwie, patriotyzmie, pracy, miłości, nadziei i życiowej mądrości - mówi w swoich kazaniach ksiądz profesor Michał Heller. Można ich już posłuchać w Internecie. Nagrania kazań pojawiły się na nowej stronie internetowej parafii pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. To właśnie w tym kościele w centrum miasta, światowej sławy naukowiec odprawia Msze św., kiedy jest w Polsce i w rodzinnym Tarnowie.

Niedzielne Msze św. o godz. 10.30 gromadzą nie tylko parafian, ale również mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy specjalnie przyjeżdżają, by posłuchać ks. Hellera.

- Ks. prof. Michał Heller mówi o sprawach trudnych w bardzo prosty sposób. Odwołuje się do filozofii, praw natury, matematyki i wszechświata, ale podaje też wiele przykładów z życia, które dają wiele do myślenia. Kazania ks. Hellera są też bardzo krótkie, mają zazwyczaj ok. 6-7 minut - mówią wierni, którzy od lat słuchają kazań ks. Hellera.

Nagrywanie kazań i zamieszczanie ich na stronie internetowej to pomysł ks. Piotra Skraby, wikariusza parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

- Ks. prof. Michał Heller bardzo trafnie ocenia rzeczywistość. Jego kazania są przemyślane, konkretne, zawsze mają myśl przewodnią. Warto ich posłuchać - dodaje.

Na stronie internetowej www.maksymilian.diecezja.tarnow.pl/ jest piętnaście homilii. Kolejne kazania światowej sławy naukowca będą nagrywane i zamieszczane w Internecie.

Ks. Michał Heller urodził się 12 marca 1936 r. w Tarnowie. Po zdaniu matury w 1953 r., wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po jego ukończeniu uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1966 r. obronił rozprawę doktorską z kosmologii relatywistycznej, w 1969 r. uzyskał habilitację. Trzy lata później ks. Heller objął stanowisko docenta na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie. W 1990 r. uzyskał tytuł profesora zwyczajnego PAT w Krakowie.

Od roku 1981 jest członkiem stowarzyszonym Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego w Castel Gandolfo, zaś w 1991 został wybrany na członka zwyczajnego Papieskiej Akademii Nauk w Rzymie.

Jest autorem ponad 800 prac naukowych, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą, pierwszym Polakiem uhonorowanym Nagrodą Templetona (2008), przyznawaną za budowanie mostów między religią a nauką.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kazania ks. prof. Michała Hellera w internecie
Komentarze (2)
JS
Jacek Szymański
26 czerwca 2013, 09:01
Bardzo ciekawe kazania. Dziękuje za umieszczenie ich na stronie parafii a Deonowi dziękuje za info.
J
jacek
25 czerwca 2013, 12:46
http://www.maksymilian.diecezja.tarnow.pl/duszpasterstwo Menu po lewej, szósta pozycja.

Skomentuj artykuł

Kazania ks. prof. Michała Hellera w internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.