Kielce czytają „Dzienniczek" św. Faustyny

Kielce czytają „Dzienniczek" św. Faustyny
(fot. wikipedia.pl)
KAI / wm

Koncerty, projekcje filmowe oraz publiczne czytanie "Dzienniczka" św. Faustyny Kowalskiej trwają w Kielcach przed jutrzejszym odpustem ku czci świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Przygotowania do odpustu rozpoczęła codzienna nowenna, w której uczestniczą czciciele Miłosierdzia Bożego z całego miasta. Odbyła się już także projekcja filmu o życiu i dziele świętej oraz niedzielny koncert zespołów wokalno – muzycznych, połączony z głośnym czytaniem „Dzienniczka” s. Faustyny. W sanktuarium z koncertem muzyki chrześcijańskiej wystąpiły wczoraj grupy z parafii w Bukowej oraz z kieleckich: św. Wojciecha, bł. Jerzego Matulewicza, Miłosierdzia Bożego.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się we wtorek 5 października. Rozpocznie je koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15, a o godz. 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach istnieje od 1982 r. Bp Kazimierz Ryczan podniósł ją do rangi sanktuarium diecezjalnego. Parafia liczy ok. 17 tys. wiernych. Powstaje przy niej budowane przez kielecką Caritas pierwsze hospicjum stacjonarne w diecezji. prowadzone są liczne dzieła miłosierdzia i kult Jezusa Miłosiernego. Realizuje je m.in. Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, którego siostry są m.in. pielęgniarkami i pracując jako katechetki w dwóch szkołach podstawowych i czterech przedszkolach. W tym roku otworzyły też własne przedszkole przy parafii.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kielce czytają „Dzienniczek" św. Faustyny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.