Kielecka kuria przekazała prokuraturze dokumentację po filmie "Tylko nie mów nikomu"

Kielecka kuria przekazała prokuraturze dokumentację po filmie "Tylko nie mów nikomu"
(fot. depositphotos.com)
KAI / ml

Kielecka kuria przekazała Prokuraturze Okręgowej w Kielcach dokumentację sprawy dotyczącej jednego z księży wspomnianych w filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich.

Postępowanie wszczęto po głośnym dokumencie filmowym na temat popełnianych na dzieciach przestępstwach seksualnych w Kościele. Film rozpoczyna się historią Ani, która przed laty jako ośmioletnia dziewczynka miała być molestowana przez ks. Jana A. w Topoli w powiecie kazimierskim.

Z informacji prokuratury wynika, że śledczy przesłuchali jedną z bohaterek filmu "Tylko nie mów nikomu" i szukają innych pokrzywdzonych osób. Śledztwo zostało wszczęte 11 czerwca.

- Diecezja kielecka pozytywnie odpowiedziała na prośbę prokuratury o przekazanie stosownej dokumentacji ks. Anioła - wyjaśnia KAI ks. Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii w Kielcach. Szczegółowe informacje nie mogą być ujawniane ze względu na dobro śledztwa. - Należy zauważyć, że dysponentem akt postępowania kanonicznego jest Stolica Apostolska - tłumaczy rzecznik.

- Współpraca z prokuraturą jest bardzo dobra, pomagamy śledczym rozstrzygać niektóre zagadnienia związane z Kodeksem Prawa Kanonicznego, w tym zakresie służymy pomocą także policji - dodaje.

Rzecznik zauważa, że takie postępowanie jest oczywiste ze względu na "potrzebę rzetelnego wyjaśnienia sprawy i autorytet Kościoła". - Księdzu biskupowi i nam wszystkim zależy, aby sprawa została do końca wyjaśniona - podkreśla w imieniu Kurii jej rzecznik.

Konsekwencje, jakie ostatecznie poniesie ks. Anioł, należą do decyzji Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kielecka kuria przekazała prokuraturze dokumentację po filmie "Tylko nie mów nikomu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.