Kiko Argüello chory na COVID-19. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej w szpitalu

Kiko Argüello chory na COVID-19. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej w szpitalu
(fot. John Shin, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons)
KAI / kk

Inicjator Drogi Neokatechumenalnej, 82-letni Kiko Argüello, przed tygodniem uzyskał „pozytywny wynik testu na koronawirusa” i przebywa w szpitalu w Madrycie - poinformowała w liście okólnym z 1 kwietnia Międzynarodowa Ekipa Odpowiedzialnych za Drogę Neokatechumenalną.

„W ciągu ostatnich kilku dni nie miał gorączki, a jego natlenienie było również dobre. Ale wczoraj rano obudził się z gorączką 38,2 stopni i początkami zapalenia płuc. Lekarze opiekujący się nim poradzili, abyśmy zabrali go do szpitala, gdzie będzie miał lepszą opiekę i leczenie"- czytamy w komunikacie.

Ks. Mario Pezzi i Maria Ascensión poprosili członków Drogi Neokatechumenalnej "w tych świętych dniach Triduum Paschalnego", aby modlili się za niego za wstawiennictwem współinicjatorki, zmarłej w 2016 roku Carmen Hernández, „aby mógł przezwyciężyć ten krytyczny moment i powrócić, aby świętować z nami Wielkanoc."

Droga Neokatechumenalna została oficjalnie uznana przez papieża Jana Pawła II w 1990 roku i potwierdzona statutem w 2008 roku przez papieża Benedykta XVI jako "Droga Wtajemniczenia Chrześcijańskiego". Obecnie na świecie istnieje około 21.300 wspólnot neokatechumenalnych i 120 seminariów "Redemptoris Mater", w tym dwa w Polsce w Warszawie i w Łodzi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Kiko Argüello chory na COVID-19. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.