Kilkaset osób na "Uwielbieniu Warszawy"

Kilkaset osób na "Uwielbieniu Warszawy"
(fot. epa.org.pl)
7 lat temu
KAI / pz

W stołecznym kościele Najświętszego Zbawiciela odbyło się 3 kwietnia "Uwielbienie Warszawy" - inicjatywa Ewangelizacyjnego Projektu Artystycznego, w którą zaangażowały się wspólnoty z różnych kościołów metropolii warszawskiej. W koncercie, podczas którego modlono się w intencji Warszawy i jej mieszkańców, wzięło udział ponad 30 muzyków.

Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania (współorganizator Uwielbienia) podkreśla, że muzyka chrześcijańska jest bardzo dobrym sposobem na ewangelizację. Jak mówi, kiedy uwielbiamy Jezusa, zło nie ma do nas dostępu. "Uwielbienie Warszawy było jednym z tych wydarzeń, które pokazują siłę jedności. Był to czas działania Pana Jezusa. To On był najważniejszy. Wierzę, że Uwielbienie Warszawy wyda dobre owoce. Właściwie już wydało. Gdy ludzie wspólnie wychwalają Boga, otwierają swoje serca na Niego, to zmienia się życie, cała rzeczywistość" - mówił.

Bezpośrednio przed uwielbieniem przeprowadzona została akcja ewangelizacyjna na Politechnice i Uniwersytecie Warszawskim - wolontariusze rozdali śród studentów ponad 2 tys. zaproszeń na wieczorny koncert.

Zespół, który powstał specjalnie na potrzeby "Uwielbienia Warszawy" składa się m.in. z członków duszpasterstwa akademickiego św. Anny, zespołu Back Home Warsaw, wspólnoty Jeshua z Łomianek i Wody Życia.

Poza mocną częścią chóralną, w zespole pojawiła się też m.in. perkusja, saksofon i skrzypce. Inicjatorzy akcji - Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny, nie spodziewali się aż tak wielkiego odzewu. Na zakończenie ks. Marcin Moks z par. Najświętszego Zbawiciela wyraził nadzieję, że takie inicjatywy będą odbywać się regularnie.

"Uwielbienie Warszawy" było częścią XX Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 3 - 6 kwietnia 2014 odbywają się pod Arkadami Kubickiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kilkaset osób na "Uwielbieniu Warszawy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.