Kim jest nowy lekarz papieża Franciszka?

Kim jest nowy lekarz papieża Franciszka?
Fot. depositphotos.com
7 miesięcy temu
KAI /kb

Papież Franciszek mianował swoim lekarzem osobistym profesora Roberto Bernabei, profesora zwyczajnego chorób wewnętrznych i geriatrii na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca Jezusowego w Rzymie – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zastąpi on zmarłego 8 stycznia bieżącego roku prof. Fabrizio Soccorsiego. 

Bernabei urodził się 24 stycznia 1952 r. we Florencji. Ukończył studia medyczne na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca Jezusowego w Rzymie w 1976 r. Specjalizował się w chorobach wewnętrznych i sercowo-naczyniowych.

Obecnie jest profesorem zwyczajnym chorób wewnętrznych i geriatrii oraz dyrektorem Szkoły Specjalizacji w Geriatrii na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca Jezusowego w Rzymie; dyrektorem Kliniki Geriatrii, Neurologii, Ortopedii, Głowy i Szyi w Fundacji Polikliniki Uniwersyteckiej Agostino Gemelli IRCCS w Rzymie.

W przeszłości pełnił między innymi funkcję przewodniczącego Włoskiego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii oraz członka Europejskiej Akademii Geriatrii. Opublikował liczne prace naukowe i przyczynki.

Źródło: KAI /kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Kim jest nowy lekarz papieża Franciszka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.