Kolejna dziewica konsekrowana w Polsce

Kolejna dziewica konsekrowana w Polsce
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Bp Adam Wodarczyk włączył w grono dziewic konsekrowanych kolejną kobietę. To już kolejna - 11 dziewica konsekrowana w archidiecezji katowickiej.

Uroczystość konsekracji miała miejsce w parafii Chrystusa Króla w Rybniku-Golejowie. Podczas Eucharystii p. Ewie towarzyszyła już konsekrowana wcześniej w Syryni p. Alina Osadnik. Obecni w kościele byli również licznie zebrani parafianie oraz rodzina kandydatki do stanu dziewic konsekrowanych.

- Bardzo cieszymy się tym, że p. Ewa przyjmie dzisiaj konsekrację. To ważne świadectwo dla całej parafii. W ten sposób też widać bogactwo stanów życia w Kościele - mówił ks. proboszcz Ambroży Kucz. Podkreśla on, że jest to też moment aktywizacji wiernych w parafii. - Być może ktoś jeszcze będzie chciał dołączyć do tego grona lub przyjąć konsekrację jako wdowa - mówi.

Bp Adam Wodarczyk przypomniał w czasie liturgii o znaczeniu obrzędu konsekracji. - Dzisiaj zostajesz zaślubiona Chrystusowi, aby żyć w relacji oblubieńczej. Pamiętaj o tym zawsze - mówił do kandydatki w czasie homilii.

DEON.PL POLECA

Odpowiedzialny za formację dziewic konsekrowanych w archidiecezji katowickiej jest bp Adam Wodarczyk. Kapłanami, którzy przygotowują kandydatki do konsekracji są ks. Krzysztof Lala oraz o. Syrach Janicki OFM. Przed końcem tego roku będzie konsekrowana jeszcze jedna kandydatka do tego stanu życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejna dziewica konsekrowana w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.