Kolejne decyzje w sprawie przenosin księży. Zapadły wyjątkowo wcześnie

Kolejne decyzje w sprawie przenosin księży. Zapadły wyjątkowo wcześnie
fot. Sebbi Strauch / Unsplash
Info Kostrzyn / pk

Abp Stanisław Gądecki wydał kolejne dekrety w sprawie zmian personalnych w archidiecezji poznańskiej. W tym roku zmiany zaczynają się wyjątkowo wcześnie, z pewnością będą kolejne dekrety.

Kolejne zmiany księży w archidiecezji poznańskiej

Jak podaje portal "Info Kostrzyn", "Decyzją Metropolity Poznańskiego, ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 sierpnia ks. Tomasz Kozica, dotychczasowy proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie zostanie mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach".

Jak na razie nie poinformowano, kto będzie nowym proboszczem w parafii pod wezwaniem NMP Wniebowziętej w Czerlejnie.

To już kolejne zmiany w archidiecezji. W listopadzie ubiegłego roku, a więc już po letnich dekretach, abp Stanisław Gądecki zdecydował o "przeniesieniu ks. Marcina Jałoszyńskiego, ówczesnego proboszcza Parafii św. Kazimierza w Gułtowach do parafii św. Marcina w Wilkowicach w gminie Lipno w powiecie leszczyńskim”. Nowym proboszczem w gułkowksiej parafii został ks. Jerzy Szymczak, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wielkopolskiej" - czytamy na portalu.

DEON.PL POLECA

Kilka dni temu informowaliśmy z kolei o pierwszych w tym roku kalendarzowym zmianach personalnych w archidiecezji poznańskiej. Dotyczyły one parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu, w której nowym proboszczem zostanie ks. Dariusz Madejczyk, oraz parafii pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu, której proboszczem będzie ks. Adam Skrzypczak.

Przenosiny księży 2023. Rozpoczęły się wyjątkowo wcześnie

Zmiany personalne w parafiach to temat, który co roku budzi ogromne zainteresowanie nie tylko kapłanów, ale przede wszystkim wiernych. Zazwyczaj następują późną wiosną, a najwięcej z nich w czerwcu, po święceniach kapłańskich, ale w tym roku pierwsze decyzje zostały podjęte wyjątkowo wcześnie.

Źródło: Info Kostrzyn / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Kolejne decyzje w sprawie przenosin księży. Zapadły wyjątkowo wcześnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.